Advert
Advert
Advert

DEVREK TSO'DAN HİJYEN EĞİTİMİ

Devrek TSO, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlü ve Devrek Halk Eğitimi Merkezi tarafından imzalanan protokol kapsamında Devrek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine hijyen kursu verilecek.

DEVREK TSO'DAN HİJYEN EĞİTİMİ
Bu içerik 818 kez okundu.

 

   EKMEK VE EKMEK ÇEŞİTLERİ İÇİN HİJYEN EĞİTİMİ

Bilindiği üzere ekmek, ekmek çeşitleri, diğer ekmek çeşitleri ile ekşi hamur ekmeklerinin, tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretimi, muhafazası, taşınması ve pazarlanmasına ilişkin kurallar ve ürünlerin sahip olması gereken özellikler 01.04.2012 tarihinde 28163 sayılı resmi gazetede yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinde (Tebliğ No:2012/2) belirlenmiştir.

Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliğinin 2 nolu ekinin 10. Maddesinde " Bu Tebliğ kapsamında faaliyet gösteren gıda işletmecileri sorumluluk alanları ile ilgili çalıştırdıkları personelin gıda hijyeni ile ilgili konularda eğitilmelerini sağlarlar. Bu Tebliğ kapsamında verilecek eğitimlerle ilgili olarak Bakanlık; ilgili meslek federasyonu, kamu kurum ve kuruluşları ve üniversiteler ile işbirliği yapar". Hükmü gereği Bakanlığımız ile ilgili meslek odaları arasında protokoller imzalanmıştır.

Eğitimlerin yürütülmesi amacıyla T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) protokol yapılmıştır.

Söz konusu protokol doğrultusunda eğitimler düzenlenecektir.

Bu eğitim sadece Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği kapsamında yapılmakta olup, Hijyen Eğitim yönetmeliği kapsamındaki Hijyen Eğitimleri ile karıştırılmamalıdır.

Protokoller kapsamında verilen eğitimlerin geçerlilik süresi 5 yıl olup, ekmek üretim, dağıtım ve satışında çalışan ve bu güne kadar eğitim almamış veya eğitiminin geçerliliği sona ermiş personelin Devrek TSO başvurarak söz konusu eğitime katılım taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

Devrek TSO tarafından düzenlenecek olan eğitimlere katılmak için 17.09.2018 Pazartesi gününe kadar müracaat edilmesini önemle rica ederiz.

HİJYEN EĞİTİMİ

 05.07.2013 tarih 28698 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Hijyen Eğitimi Yönetmeliği” hükümleri gereği Gıda üretim, toptan ve perakende satışına yönelik iş yerlerinde, İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suları üreten iş yerlerinde ve insan bedenine temasın söz konusu olduğu temizlik hizmetlerinin verildiği iş yerlerinde çalışan tüm personellere zorunlu tutulan Hijyen Eğitimi için çağrısını yineledi.

Yapılan çağrıda “ Devrek TSO,  Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlü ve Devrek Halk Eğitimi Merkezi tarafından imzalanan protokol kapsamında Devrek Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve iş yerlerinde çalışanlarının ilgili eğitim ve sertifikaları Odamız bünyesinde açılan kurslardan alabileceklerdir.

Eğitim almayan kişiler söz konusu işletmelerde çalışamayacağından, Hijyen Belgesi alabilmek için kurs başvuru formunu doldurarak kimlik fotokopisi ile birlikte Odamıza 17.09.2018 Pazartesi gününe kadar müracaat edilmesi gerekmektedir” denildi.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...