Advert
Advert

AKDEMİR, ZABITA HAFTASI’NI KUTLADI

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, her yıl 1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

AKDEMİR, ZABITA HAFTASI’NI KUTLADI
Bu içerik 998 kez okundu.

 

    Zabıta Teşkilatı’nın 192’ıncı kuruluş yıldönümünü kutlayan Başkan Akdemir; “1826 yılından itibaren vatandaşların huzurunu sağlayan, verilen görevlerini fedakârca yerine getiren zabıta teşkilatı, yerel yönetimlerin en köklü teşkilatıdır. Ülkemizin en köklü kurumlarından biri olan Zabıta Teşkilatı, birçok olumsuzluğa, yeri geldiğinde karşılaştığı imkânsızlıklara rağmen görev alanlarında vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Bu teşkilat, iki asra yaklaşan ömrüyle halkımızın sağlığı ve huzurunun korunması anlamında büyük bir görev ve sorumluluk üstlenmiştir. Zabıta teşkilatı, halk için çalışan başta sağlık olmak üzere huzurun güvencesi olan bir kuruluştur. Zabıta Teşkilatımız, belediyemizin eli, ayağı, kulağı ve gözüdür. Belediye ile vatandaşlarımız arasında  köprü vazifesi görmektedir.

     Belediyemiz bünyesinde faaliyetlerini sürdüren zabıta personelimiz, kentimizin her köşesinde görevi gereği halkla iç içedir. Her geçen gün hizmet kalitesini artıran bir anlayış ile 7 gün 24 saat çalışan  Zabıta Teşkilatı vatandaşımızın  sağlıklı, huzur ve güven ortamında yaşamasının   güvencesidir. Teşkilatımız, mesai gözetmeksizin gece gündüz demeden özveriyle çalışmaktadırlar.

      Yaşanabilir bir Zonguldak için yoğun özveri ile çalışan tüm arkadaşlarımızın Zabıta Haftası’nı kutluyor,  tüm Zabıta Teşkilatı personelimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI