Advert
Advert

DEVREK’TE CHP’NİN 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

CHP Devrek İlçe Teşkilatı partilerinin 95.kuruluş yıldönümünü kutladı.

DEVREK’TE CHP’NİN 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI
Bu içerik 2604 kez okundu.

 

    Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır; birincisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dediği CHP 95.kuruluş yıldönümünü kutluyor.

    Kurtuluş Savaşı sonrasında ulusal egemenliğe dayalı, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak isteyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkeyi hem yeni bir yönetim şekli hem de siyasi partilerle tanıştırdı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, bugün 95. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

    CHP’nin kuruluş yıldönümü nedeniyle Devrek’te bir tören düzenlendi. CHP Devrek İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen tören, Cumhuriyet Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelengin konulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü bir konuşma yaptı.

     Bükrü, “Büyük Önder Atatürk benim iki büyük eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri CHP’dir. Bizler bu iki esere sonuna dek sahip çıkacağız. CHP kurulduğundan beri Türkiye’de demokrasinin ve çok sesliliğinin teminatı olmuştur” dedi.

     Konuşmasında, CHP’nin her zaman zor dönemlerin partisi olduğunu söyleyen Başkan Bükrü, “bugün bu ülke koşulları her zamankinden daha zor ve ağırdır. Bugün bir çuval unun 95 TL’den 175 TL’ye yükseldiğini gördük, çünkü ülkenin tarım politikası yok, okullar haftaya açılacak okul malzemeleri el yakıyor. Besin maddeleri sebze, meyve, süt, yumurta fiyatları uçtu. Elektrik, doğalgaz, benzine yapılan zamlar ortada, bir çok hasta ilaç bulamıyor, sağlık sektörü perişan, çünkü iktidar hastalara müşteri gözüyle bakıyor.

    Sevgili arkadaşlar; ülkenin bu hale gelmesinde sadece iktidar partisi değil, yalan yanlış yazan medyanın, iş dünyasını ve oylarını esirgemeden ve sorgulamadan 24 Haziranda iktidar partisine verip, futbol takımı tutar gibi parti tutan sevgili halkımızda sorumludur. Düşünmeyi, okumayı, araştırmayı gereksiz görenler ülkenin üreten kuruluşları tek tek satılırken bunlara alkış tutanlar bugün gelinen süreçten memnun mudur acaba? 81 ilde kıraathane yerine neden 81 ilde fabrika kurulmuyor? Diye sorgulamayanlar CHP’liler bunlar sorguladığında ne teröristliğimiz kaldı ne hainliğimiz. Şairin dediği gibi;  “Kabahat sende demeye dilim varmıyor ama kabahatin çoğu senin canım kardeşim.”

   Bu duygu ve düşüncelerle üyesi olmaktan gurur duyduğum partimin 95. Yılını kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere partimizde genel başkanlık yapmış İsmet İnönü, Bülent Ecevit, ülkemize hizmet eden şehitlerimiz ve gazilerimize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Ayrıca partimize desteklerini esirgemeyen yurttaşlarımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.

    Törene, CHP Devrek İlçe Yöneticileri, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Uzundal, Belediye Meclis Üyeleri; İsmail Külah, Faik Mekik, önceki ilçe başkanları; Halil kodaman, Şeref Aydınlı, gazeteci, yazarlar; Mithat Yaban, İbrahim Tığ ve partililer katıldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ