Advert
Advert

İŞKUR ÖNÜNDE KUYRUK OLUŞTU

Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğü,“Toplum Yararına Programı (TYP)” kapsamında il genelinde bin kişiyi işe alacağını duyurmuştu

İŞKUR ÖNÜNDE KUYRUK OLUŞTU
Bu içerik 2780 kez okundu.

 

   İşçilerin maaş ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacak. Programdan faydalanmak isteyenler Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğü'nde uzun kuyruklar oluşturdu.

    Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri, başvuru yoğun olunca, adayları sırayla içeriye aldı. Kuruma giren vatandaşlar, başvurularını yaparken, yetkililer işe alınacak kişilerin noter huzurunda kura çekimi ile belirleneceğini bildirdi.

    Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’nın kamuda istihdam ettirilmek üzere 5 bin kişinin işe alınacağını açıklamasının ardından, bugün başvuruların son günü olması nedeniyle İŞKUR’da kuyruk oluştu. Zonguldak’ta 32 kişinin istihdam edileceği açıklanmıştı.

    Temizlik görevlisi 9 kişi, temizlik görevlisi eski hükümlü ve terörle mücadele) 21 kişi Isıtma ve sıhhi ihtiyaç için 1 kişi, inşaat boyacısı, boyacı 1 kişi için başvuruların son günlerinde İş Kur İl Müdürlüğü’nde uzun kuyruklar oluştu. Başvuruların ardından alımların Ankara’da 25 Ekim’de çekilecek olan kura ile gerçekleştirileceği öğrenildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI