Advert
Advert

İHALE İLANINDA 5 KAT GÖSTERİLDİ MÜTEAHHİTE 8 KAT İZNİ VERİLDİ

Başkan Semerci, halkın kendisine emanet ettiği makamı “hor” kullanmıştır.

İHALE İLANINDA 5 KAT GÖSTERİLDİ MÜTEAHHİTE 8 KAT İZNİ VERİLDİ
Bu içerik 5958 kez okundu.

 

    -İbrahim Tığ-

     Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, belediyeyle ilgili olarak yaptığımız hiçbir haberimizi yalanlayamadı. Belediyenin adeta müdür ve müteahitler sarmalına dolanmasına göz yuman Başkan Semerci, halkın kendisine emanet ettiği makamı “hor” kullanmıştır.

    Şöyle ki:

    Eski Belediye İtfaiye Alanını ihale ilanında 5 kat göstererek satmış ve sonrasında da alıcı müteahite 8 kat çıkmasına izin vermiştir. Böylece bedediyeyi zarara uğratmış, kamunun malı birilerine peşkeş çekilmiştir.

    Aynı yapının imar kodunu işlek cadde (asfalt yönünden) değil de, Kayalık Sokak’tan alınarak sözkonusu müteahite 3 kat daha fazla yapılması sağlanmıştır. Bu durumda bir “kirlilik” kokmaktadır. Bu müteahitin yapısına yapılan kodlama işinin aynısı yan tarafındaki aynı özelliklere sahip yer sahiplerinin binalarında yapılmamıştır. Neden?, Böyle bir haksızlıktan kim karlı çıkmıştır?

     Pazaryerindeki belediyeye ait 86 ada 26 parsel nolu dükkan hangi bedelle ve şartla Karagülmez İnşaat’a verilmiştir?. Söz konusu oradaki diğer arsa sahipleri de bu satışı haklı olarak emsal göstererek belediyenin dükkanlarına talep de bulunurlarsa ne yapacaksınız sayın Başkan?

     Sözkonusu buradaki Karagülmez İnşaat Firmasına ait binanın 7.kat direkleri söküldü. Bu binanın 7.katı ruhsata esas onaylı projesinde nasıl izin verilerek onaylandı?, Onaylandıysa/onayladıysan ve (yasal olduğuna inanarak) neden arkasında durmadın ve direkleri söktürdün?

    Devrek Öğretmenevi’nin bitişiğinde bulunan İbrahim Başpınar’ın yaptığı binanın önünde uzunca bir çıkıntı var. -Aynı zamanda Cıvıltı Çocuk Okulu’nun bulunduğu yer.- bu çıkıntıya gösterilen tolerans orada bulunan diğer vatandaşların binalarına da gösterilmiş midir? Bu çıkıntı (baraka) karşılığında belediyenin bir kazancı olmuş mudur?

    Sevgili Devrekliler, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ve ekibi, sizlerin emanet olarak verdiğiniz belediyeyi içinden çıkılmaz bir hale sokmuş, ne idüğü belirsiz uygulamalarla belediye adeta birkaç müteahitin kıskacına atılmıştır.

    Durum vahimdir, sizlere yaşam alanı bırakmayan bu uygulamaları nedeniyle Başkan Semerci ile ekibini sizler adına kınıyoruz.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Orhan D     0000-00-00 Sayın İbrahim Tığ, Yakaladınız başkanı helal olsun.. Arkasını bırakmayın Ankara ya kadar şikayet edin ki böyle olaylara son verilsin... Herkes aynı muameleyi görsün...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI