Advert
Advert

URGE TANITIM TOPLANTISI TSO’DA YAPILDI

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası’nda Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi (URGE) tanıtım toplantısı yapıldı.

URGE TANITIM TOPLANTISI TSO’DA YAPILDI
Bu içerik 1325 kez okundu.

 

    TSO Hizmet Binasındaki Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Genel Sekreter Cihat Yaban ve Devrek TSO ya kayıtlı Tekstil, Orman Ürünleri, Mobilya ve Metal İmalata sektöründe faaliyet gösteren firma yetkilileri katıldı.

   URGE projesi kapsamında Orman Ürünleri ve Mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmaların koordinasyonu Devrek Ticaret ve Sanayi Odası  tarafından yürütülecektir.    

    Toplantının açılış konuşmasını yapan başkan Haldun Hacıkulaoğlu, “Ülkemizin ihracat hedeflerine ulaşabilmesi için bölgemizin ve ilçemizde ki imalat sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ihracat potansiyellerinin gelişmesini sağlamak, hiç ihracat yapmayan firmalara dış pazar bularak ihracat yaptırmak amacıyla bölgemizdeki 6 Ticaret ve Sanayi Odası bir araya gelmiştir. Bu proje Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenmektedir. Yürütülecek olan projenin ülkemize ve bölgemize ve katılımcı firmalara hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

     Proje Genel Müdürü İ. Serdar Demirbilek, projenin Ekonomi Bakanlığının teşviki ile hazırlandığını ve Devrek TSO, Zonguldak TSO, Kdz. Ereğli TSO, Çaycuma TSO, Düzce Ticaret Borsası, Düzce TSO ve Akçakoca TSO’nun katılımıyla hayata geçeceğini söyledi. Devletin ihracatı arttırmak için her türlü desteği sağladığını ve URGE projesi toplam destek miktarının 2.950.000 dolar olduğunu ifade ederek, desteklenen faaliyetlerin ise ‘ortak pazar araştırmaları’, ‘pazar ziyaretleri’, ‘ticaret heyetleri’, ‘yurt dışı fuar ziyaretleri’, ‘eşleştirme faaliyeti’ ve ‘küme tanıtım faaliyetleri’ olduğunu belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI