Advert
Advert

İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI

Devrek’te 2018-2019 Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Devrek Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi.

İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENLE KUTLANDI
Bu içerik 1419 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek’te 2018-2019 Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Devrek Kaymakamlığı önünde tören düzenlendi. İlköğretim Haftası sebebiyle düzenlenen etkinliklerde protokol, öğretmen, öğrenciler ve veliler bir araya geldi. İlk etkinlik Devrek Cumhuriyet Alanında bulunan Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından haftanın anlam ve önemi hakkında davetlilere konuşan ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan yaptığı konuşmada,

  “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kendilerine, ailelerine, ülkemize ve tüm insanlığa yaralı, vatanının ve milletini seven, onu daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yetiştirmeleri ilköğretimden itibaren başlayan eğitim süreci ile başlar.

 İlköğretim; çocuklarımız için maddi ve manevi kültürel değerlerini koruyarak gelecek nesillere aktaran, olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreçtir. Atatürk’ün gösterdiği Muasır Medeniyet seviyesine ulaşmanın en önemli basamağıdır.

 Değerli öğretmen arkadaşlarım; Bu büyük hedeflere ulaşmak, çocuklarımızı bu hedefler doğrultusunda yetiştirmek için en büyük görevin biz öğretmenlere düştüğünü en iyi sizler biliyorsunuz. Sizlerin temsilcisi olarak, bu görevimizi yaparken, öğrencilerimizi sevgi ve şefkatle kucaklayıp, onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için çalışacağımıza söz veriyoruz.

  Sevgili öğrenciler; Bugünkü çalışmalarınız sizin, ailenizin ve ülkemizin geleceğini belirleyecektir. Bu bilinçle derslerinize çalışınız unutmayınız ki dünyanın en kaliteli okuluna da gitseniz, en iyi öğretmenlerde den ders alsanız, sizler çalışmadığınız sürece istediğinizi elde edemezsiniz.

 Devrek ilçemizde bu eğitim-öğretim yılında 28 okul ve kurum, 600’e yakın personelimiz ile 7000 öğrencimize eğitim hizmeti  vereceğiz. Her yıl olduğu gibi ilçemiz okullarında eğitim-öğretim yılı için gerekli hazırlıklar bu yıl da yapılmış, okullarımız eğitim-öğretime hazırlanmıştır. Bu çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, tüm kurum ve kuruluşlarına, tüm okullarımızın Okul Aile Birliği üyelerine, tüm yardımsever Devrek Halkına teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilçemiz, ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, öğrencilerimize zihin açıklığı, öğretmen arkadaşlarıma sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmesini diliyorum.  Cumhuriyetimizin kurucu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, eğitim şehitlerimizi rahmet-minnet ve şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum” dedi

  Kaymakamlık önündeki programın ardından İstiklal İlkokulu bahçesindeki etkinliklere geçildi. Burada öğrenciler tarafından okunan şiirler ve sergilenen halk oyunlarını ardından program sona erdi.

  Düzenlenen ilköğretim haftası etkinliklerine Devrek Kaymakam Vekili Mehmet Soylu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Serkan Koparan , Garnizon Komutanı Personel Asteğmen İlyas Uğur Akdeniz, , Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, diğer daire müdürleri, şube müdürleri, öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ