Advert
Advert

BU “TAK”LAR NE İŞE YARAR SAYIN SEMERCİ?

-Cumhuriyet Alanı’ndaki bu taklar ne işe yarıyor?, İşlevi nedir? -Bu taklara belediye ne kadar para ödemiştir?

BU “TAK”LAR NE İŞE YARAR SAYIN SEMERCİ?
Bu içerik 5919 kez okundu.

 

    -İbrahim Tığ-

     Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci’nin “Çılgın Proje” olarak değerlendirdiği, sözde Cumhuriyet Alanı ve Eski Terminal Alanı Projeleri fos çıktı.

CUMHURİYET ALANI PRAJESİ “FOS” ÇIKTI

     Devrek Cumhuriyet Alanı’ndaki bütün ağaçları sökerek yerine modern bir çevre düzenlemesi olarak sunduğu projesi tamamen fos çıktı. Cumhuriyet Alanı’nda vatandaşlar güneşli havalarda yürüyemiyor. Çünkü Güneş ışınları insanın gözünü alıyor. Bir de alanın ağaçsız bir hale dönüştürülmesi de vatandaşlarımızı üzmeye devam ediyor.

BU “TAK”LAR NE İŞE YARIYOR?

     Cumhuriyet Alanına yapılan “tak”ların da ne işe yaradığını soran vatandaşlar, belediyenin yeni proje adı altında halkın parasını çarçur ettiğini ifade ediyorlar. Başkan Mustafa semerci’ye soruyoruz:

    -Cumhuriyet Alanı’ndaki bu taklar ne işe yarıyor?, İşlevi nedir?

    -Bu taklara belediye ne kadar para ödemiştir?

    -Cumhuriyetd Alanı projesi tamamlanmış mıdır, tamamlanmamış mıdır, tamamlanmadıysa nedeni nedir?

ESKİ TERMİNAL ALANI ALLAHLIK!

    Belediye başkanı Mustafa Semerci, seçim öncesi vaatlerinde Eski Terminal Alanı’na çılgın projeler yapacağını belirtmiş ve Devrek Çayı’nda kayıkların yüzeceği projelerinde anlatmıştı. Gelinen noktada Başkan Semerci değil kayık yüzdürmeyi, Eski Terminal Alanı’nı bile yapmayı beceremedi. Hilkat garibesi olan bu yapı köy minebüsleri için iyi bir otopark oldu. Binanın altındaki dükkanlarının bakıları da yanlış yöne alınmış. Hal böyle oluncada esnafta bir memnuniyetsizlik görülüyor?

BELEDİYE BİNASININ YANGIN MERDİVENİ

    Devrek Belediyesi Hizmet binasının yangın merdiveni Allaha emanet. Binanın arka tarafındaki duvarında bulunan yangın merdiveni atıl durumda ve olası bir yangında hiçbir görevi yerine getiremez halde. Belediye halkımıza örnek olması gerekirken yangın merdiveninin belirsizliği görenleri hayrete düşürüyor.

İHALE İLANINDA 5 KAT GÖSTERDİ MÜTEAHİTE NEDEN 8 KAT İZNİ VERİLDİ?  

      Belediye hizmet alanı olan Eski İtfaiye Alanı kişiye özel değişiklikle konut alanına dönüştürüldü. Buraya yapılacak olan bina için çıkılan ihale ilanında A-5 kat ve Ticaret Alanı olarak yer almasına rağmen 8 kat yapılmasına göz yumulmuştur. Burada devlet zarara uğratılmıştır, bunun sorumlusu kimdir?

DİĞER BİNALARIN KODU NEDEN ASFALT CEPHESİNDEN ALINDI?

     Yönetmeliğe göre bir binanın 2 cephesi varsa (bulunuyorsa) kodu en geniş alanından alınır. Dolayısıyla Ankara asfaltı cephesinden alınması gereken 8 katlı Karagülmez İnşaat’a ait yapı arka cephedeki Kayalık Sokak’tan alınırken, oradaki diğer vatandaşların yapıları için belediye kodu Asfalt Cephesinden aldı. Böylece belediye kendi arsasını sattığı Karagülmez İnşaat’ı bu uygulamasıyla kolladı. Ayrıca belediye halkımız ve müteahitler arasında ayrımcılık yapmış oldu!.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
DEVREKLİ     2018-09-18 Helal olsun İbrahim bey size.Sizde olmasanız neler olup bittiğini öğrenemeyeceğiz.Bu şekilde devam edin.Gazetecilik de bunu gerektirir zaten.Cumhuriyet alanı tam bir fos çıktı.Pazaryerine otopark yapmak zaten akıl işi değil.Yazın Devreğin nüfusu 100.000 oldu arabaları şehir merkezinden uzaklaştırmaya çalışacaklarına şehrin göbeğine , pazaryerinin ortasına insanların rahatca alışveriş yapacakları mekanların ortasına OTOPARK diktiiler.İnsanların yolda yürümesine bile engel oldular resmen.
Devrekli     0000-00-00 Cumhuriyet alanındaki mermelerin güneş ışınlarına maruz kalarak çevreye yaydığı ısıyı unutmayalım.. belediye daha önceki dönemlerde olduğu gibi yine birilerini zengin etti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ