Advert
Advert

BERBER VE KUAFÖRLER HAFTADA 1 GÜN KAPALI OLACAK

Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Akdemir ilçe genelinde haftanın pazar günü erkek berberlerinin, salı günü ise kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının tatil yapacağını bildirdi.

BERBER VE KUAFÖRLER HAFTADA 1 GÜN KAPALI OLACAK
Bu içerik 2976 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Akdemir ilçe genelinde haftanın pazar günü erkek berberlerinin, salı günü ise kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının tatil yapacağını bildirdi. Odaya bağlı üyelerin yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu anlatan Akdemir;

 ‘Odamızın 27.06.2018 tarih ve 31 sayılı yazımıza istinaden Devrek ilçe sınırları içinde bulunan erkek berberlerinin Pazar günleri, bayan kuaför ve güzellik salonlarının Salı günü olmak üzere haftada bir gün tatil edilmesi ile ilgili talebimiz Zonguldak Valiliğimizce karara bağlanmıştır.

 Zonguldak valiliğimizin 27.09.2018 tarih ve 37551429 sayılı yazılarında 6585 sayılı perakende ticaretin düzenlenmesi hakkındaki kanunun 13. Maddesine istinaden ilçemiz merkezinde faaliyet gösteren Erkek Berberleri, Bayan kuaförleri ve Güzellik merkezlerinin haftada bir gün tatil edilmelerinde bir sakınca görülmediği bildirilmiştir.

 Bu çerçevede Valiliğimizin Devrek ilçe merkezinde faaliyet gösteren ile sınırlı olmak üzere 01.10.2018 tarihinden itibaren Erkek Berberlerinin Pazar günleri, Bayan Kuaför ve Güzellik salonlarının Salı günleri kapalı tutulmalarına; aykırı hareket edenlerin 6585 sayılı kanunun 18.maddesi (g) bendine göre işlem yapılmasına karar verilmiştir.

 Haftanın yedi günü sabah sekizden gece 22 ye kadar çalışan Berber ve Kuaför esnafımız sosyal hayata katılamıyordu. Alınan bu karar gereği artık bu meslek mensupları da sosyal yaşamın bir gereği olan hafta bir gün tatil imkanına kavuşmuşlardır. Meslek mensuplarının çoğunluğu ile odamızca alınan bu karar ilgili makamlara iletilerek çözüme kavuşturulmuş bulunmaktadır.

 Bu konu da emeği geçen başta Sayın Valimiz Ahmet Çınar olmak üzere Zonguldak Ticaret İl Müdürü sayın İsmail Maden’e Devrek Belediye Başkanı sayın Mustafa Semerciye, Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı sayın Muharrem Coşkun’a, Devrek Ticaret Ve Sanayi Odamız Başkanı sayın Haldun Hacıkulaoğlu’na  Erkek Berberi, Bayan kuaför ve güzellik salonu esnaflarımız adına teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kararın meslek ve mensuplarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım.’dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ