Advert
Advert

KAYMAKAM TOLGA POLAT GÖREVİNE BAŞLADI

KAYMAKAM TOLGA POLAT GÖREVİNE BAŞLADI
Bu içerik 1468 kez okundu.

 

  Devrek’e atanan Kaymakam Tolga Polat Görevine başladı.

  Bitlis Vali Yardımcısı iken 01 Eylül 2018 tarih ve 30522 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 31 Ağustos 2018 tarih ve 2018/158 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İlçemiz Kaymakamlığına atanan Sayın Tolga POLAT 01 Ekim tarihi itibariyle Devrek’te görevine başladı.

Kaymakam Polat, 1975 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana İlinde tamamladıktan sonra 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazanarak 1996 yılında mezun oldu. 1997 yılında Ankara Polatlı’daki Topçu ve Füze Okulunda askerlik görevini yaptı.

     1998 yılında Maliye Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak, Adana Defterdarlığında Milli Emlak Müdürlüğünde memuriyet hayatına başladı. 2000 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mersin Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adana-Yumurtalık ve Hatay-Altınözü İlçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü.

      2003 yılındaki Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak, kurs sonrasında sırasıyla Adana-Aladağ, Kars-Susuz, Niğde-Çamardı Kaymakamlıkları, Bingöl ve Erzincan Vali Yardımcılığı ile Hatay-Yayladağı Kaymakamlığı, Aksaray ve Bitlis Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

     Tolga Polat evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bölge Haber Gazetesi olarak Kaymakam Tolga Polat’a görevinde başarılar dileriz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ