Advert
Advert

CHP’Lİ GÖK: MECLİS BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

CHP Grup Başkanvekili Gök: "Meclis Başkanının bu sözlerini (laiklik yeni Anayasa'da olmamalıdır) şiddetle kınıyorum. Meclis Başkanı derhal istifa etmelidir"

CHP’Lİ GÖK: MECLİS BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR
Bu içerik 1420 kez okundu.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Meclis Başkanının bu sözlerini (laiklik yeni Anayasa'da olmamalıdır) şiddetle kınıyorum. Meclis Başkanı derhal istifa etmelidir." dedi.

    CHP Grup Başkanvekili Gök, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, "laiklik bir kere yeni Anayasada olmamalıdır." dediğini ifade ederek, "Meclis Başkanının bu sözlerini şiddet kınıyorum, bu sözleri kabul edemeyiz. Böyle bir Meclis Başkanı, TBMM'nin Başkanlığını yapamaz. Böyle bir tabloyu kabul edemeyiz, Meclis Başkanı derhal istifa etmelidir." diye konuştu.

     Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Milletvekillerinin oylarıyla bu makama seçilen Meclis Başkanı ile ilgili nazik dil kullanmanızı rica ediyorum." dedi.

     AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, TBMM Başkanı Kahraman'ın bu sözleri hangi bağlamda söylediğini bilemediklerini ifade ederek, "Sayın Başkan buna ilişkin bir değerlendirme yapacaktır herhalde. AK Parti'nin laiklikle ilgili problemi yoktur. Anayasa taslağında böyle bir gündemimiz de yoktur." ifadesini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EKMEĞE ZAM GELİYOR
EKMEĞE ZAM GELİYOR
ASMA KÖPRÜ KAPATILDI
ASMA KÖPRÜ KAPATILDI