Advert
Advert

GAZETECİLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

Basın İlan Kurumu (BİK) ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ortaklaşa düzenlediği 09 Ekim ve 10 Ekim tarihlerinde Zonguldak Öğretmenevi’nde iki gün süren ‘Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi’ adlı eğitim programı sona erdi.

GAZETECİLER SERTİFİKALARINI ALDILAR
Bu içerik 639 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Basın İlan Kurumu (BİK) ile Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ortaklaşa düzenlediği 09 Ekim ve 10 Ekim tarihlerinde Zonguldak Öğretmenevi’nde iki gün süren ‘Yazılı ve Dijital Basında Reklamcılığın Geliştirilmesi’ adlı eğitim programı sona erdi.

  Eğitim programında Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Mutlu, Zonguldak, Bartın, Karabük Merkez ve ilçelerinde yayın yapan yerel gazete ve televizyonların reklam departmanında çalışan personele seminer verdi.

UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

  İki gün güren seminerde katılan gazete personeline reklamcılık ve dijital mecrada reklamcılık konuları anlatıldı. Seminerin son günü seminerde anlatılanların ne kadar etkili olabileceğinin görülmesi açısından katılım gösteren gazetecilere uygulamalı reklam çalışması yaptırıldı. Yapılan çalışmalarda reklamın doğru yöntemlerle daha etkili olacağı katılımcılar tarafından da anlaşılmış oldu. İki günlük dolu dolu geçen seminerin sonunda seminere katılan gazeteciler sertifikalarını aldılar.

REKLAMCILIĞIN DİLİ DOĞRU KULLANILMALI

  Reklamcılığın bir dilinin olduğu bu dili kullanarak reklamların daha etkili ve yararlı olacağını anlatan Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Mutlu; ‘Vermiş olduğumuz bu iki günlük seminerde gazeteci arkadaşlarımıza yeni bir şeyler öğretmenin ve onlara yeni değerler katabilmenin mutluluğunu yaşadık. Katılım gösteren arkadaşlarımız seminerde öğrendiklerini iş hayatlarında uygularlarsa daha etkin ve başarılı reklam çalışmalarına imza atabilirler. Ben katılan ve bu organizasyonu düzenleyen herkese çok teşekkür ediyorum.’dedi.

RESMİ İLAN DIŞINDA ÖZEL REKLAM GELİRİ

 BİK İl Müdürü Ali Nuhoğlu, yaptığı konuşmasında; “ 9 Ekim'de eğitimde başladık. Karabük'ten, Bartın'dan, ve Zonguldak'tan olmak üzere üç ilimizden gazete personellerimizi burada misafir ediyoruz. Projemizin konusu yazılı ve Dijital basınla reklamcılığın geliştirilmesi. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı destekli bir projemiz hayata geçiriyoruz. Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü'müzün Proje Geliştirme Grubu tarafından hazırlanan bu projemiz, 3 ilde 27 gazeteye yönelik hazırladı. Hedefimiz tüm resmi ilan alan gazetelerimizin resmi ilan gelirlerinin yanında özel reklam gelirlerini de arttırmak istiyoruz. Bunun için alanda Uzman Hocamız tarafından 2 gün boyunca verilen eğitim neticesinde gazetede çalışan personellerimize özel reklam alma konusunda özel teknikler veriliyor ve reklam gelirlerini artırmak için çeşitli çözüm önerileri sunuluyor. Bu vesile ile inşallah projemizin hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Yerel gazetelerin izin özel reklam gelirlerinin atmasını istiyoruz.

Sözlerime bu duygularla son verirken eğitime katılan arkadaşlarımı kutluyor, hepsine başarılar temenni ediyor, burada kazandıkları tecrübeyi iş yaşamlarına yansıtmalarını diliyorum.

Destekleri nedeniyle Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık Beye, Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav Beye Uzman Eğitimcimiz Ali Mutlu Beye BİK Genel Müdürlüğü Proje Geliştirme Grubuna ve emeği geçen herkese teşekkür ederek hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum." Dedi

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Mutlu’ya seminer sonrası BİK İl Müdürü Ali Nuhoğlu ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık tarafından Zonguldak’ın simgesi olan madenci heykeli takdim edildi. Katılımcılara sertifikaları BAKKA Genel Sekreter V. Mustafa Ayhan İnanır ve BİK İl Müdürü Ali Nuhoğlu tarafından verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ