Advert
Advert

DEVREK’TE AŞILAMA PROGRAMI BAŞLADI

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvan Hastalık Hastalıkları ile Mücadele Programı kapsamında, Devrek’te büyükbaş hayvanlara Şap, E-Coli, Brucella aşılama, buzağılara küpeleme ve kayıt altına alma çalışmaları Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başl

DEVREK’TE AŞILAMA PROGRAMI BAŞLADI
Bu içerik 1425 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvan Hastalık Hastalıkları ile Mücadele Programı kapsamında, Devrek’te  büyükbaş hayvanlara Şap, E-Coli, Brucella aşılama, buzağılara küpeleme ve kayıt altına alma çalışmaları Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başladı.

  Yapılan uygulamalar ile ilgili Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada; ‘2018 yılı güz dönemi şap aşılaması kampanyası kapsamında Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz Veteriner Hekimlerince Mesai kavramı gözetmeksizin 12.000 Büyükbaş hayvanımızın şap aşıları yapılırken aynı anda 3 aylığa kadar olan buzağıların küpeleme işlemleri yapılarak kayıt altına alınıyor,3 aydan büyük dişi buzağılara brucella aşıları ve gebeliğin son 2 ayına giren ineklere E.coli aşıları uygulanıyor. Ülkemizde büyük ekonomik kayıplara neden olan bu hastalıklarla mücadele kapsamında Tüm yetiştiricilerimizin ve köy muhtarlarımızın hassas davranmaları, aşılama sırasında hayvan sahiplerinin hayvanlarını zabt-ı rabt altına alarak Hekimlerimize yardımcı olmaları gerekmektedir. Hayvanlarını Aşılatmayan hayvan sahipleri bu hayvanların sevk işlemlerini(satış) yapamayacak ve buzağılara verilen 350 TL lik destekten yararlanamayacaktır. Aşılama kampanyası 19 Kasım 2018 tarihinde sona erecektir.’ denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ