Advert
Advert

UYGUNSUZ PARK YAPMAYALIM

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, uygunsuz park edilen araçların trafiği olumsuz etkilerken can ve mal güvenliğini de tehlikeye düşürdüğünü bildirerek sürücüleri uyardı.

UYGUNSUZ PARK YAPMAYALIM
Bu içerik 672 kez okundu.

 

  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, uygunsuz park edilen araçların trafiği olumsuz etkilerken can ve mal güvenliğini de tehlikeye düşürdüğünü bildirerek sürücüleri uyardı.

  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı sürücüleri uygunsuz park yapmamaları konusunda uyardı. Yaptıkları kentsel düzenlemelerin ardından uygunsuz parkla ortaya çıkan görüntülerin ilçeye yakışmadığını da dile getiren Kantarcı, “Çaycuma’da 4 buçuk yıl içinde kentin çehresini değiştiren uygulamalara imza attık. Hiç yükseltisi olmayan yol tasarımımızla bir baştanbaşa imar ettiğimiz Çaycuma’da kent estetiğini önemli şekilde geliştirdik. Trafik kaosuna son vermek için birçok önlem aldık. Trafik ışıklarını kaldırdık, birçok noktada yeni otoparklar oluşturduk. Kapalı otoparkımızı ise daha cazip kılmak için tarifelerde değişikliklere gittik. Kimi konularda son derece radikal uygulamalar yapmamıza karşın, halkımız, buna büyük bir süratle uyum gösterdi ve Çaycuma’nın modernleşmesine büyük katkı sundu. Bu açıdan Çaycumalılara ne kadar teşekkür etsem az” dedi.

  İLK 1 SAAT ÜCRETSİZ, SONRASINDAKİ 3 SAAT İSE YALNIZCA 1 LİRA

 Eskisine göre azalsa da uygunsuz otoparklar konusunda şikâyetlerin hâlâ sürdüğünü söyleyen Kantarcı, “Kimi yerlerde yol kenarlarında, kimi yerlerde kaldırımlarda uygunsuz otoparklar devam ediyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu caddelerde yapılan bu parklar trafiğin akışını olumsuz etkilediği gibi vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini de tehlikeye düşürüyor. Vatandaşlarımızdan özellikle rica ediyorum şehrin dört bir yanında bulunan otoparklarımızın büyük bölümü ücretsiz. Kapalı dahil sayları son derece az olan ücretli otoparklarımızınsa ilk bir saati ücretsiz. Sonrasındaki 3 saatse yalnızca 1 lira. Lütfen bu kadar düşük bir ücret için, toplumsal maliyeti son derece yüksek olan yanlış uygulamaya tevessül etmeyin. Araçlarınızı otoparklara bırakın. Kent içi ücretsiz ulaşımdan istifade ederek de işlerinizi rahatlıkla halledin” dedi.

  BİR KONUTA 1 OTOPARK UYGULAMASI YÜRÜRLÜKTE

  Geçmişteki hatalı uygulamalar nedeniyle otoparkı bulunmayan çok sayıda yapı olduğunu söyleyen Kantarcı, “Yapılarda otopark bulundurulması zorunluluğu olmasına karşın, eski başkanlar, ücretini alıp konutların otoparksız olmasına müsaade etmiş. Aldığı ücretin karşılığı olarak da yapması gereken otoparkları yapmamış. Bu da özellikle ara sokaklarda ciddi bir park sorunu yarattı. 2014’te otopark yönetmeliğine göre her 3 konuta 1 araçlık otopark yapma zorunluluğu vardı. Biz plan notlarında değişiklik yaparak, 2 araca 1 otopark zorunluluğu getirdik. Hatta o zaman benim önerim 1 konuta 1 otoparktı. Arkadaşlarıma o zaman kabul ettirememiştim. Şimdi yeni yönetmelikte o hüküm bulunuyor. Biz de bunu titizlikle uyguluyoruz. Yapı stokumuz yenilendikçe yeterli otoparkı olan konut sayısı da artıyor. Önümüzdeki yıllarda Çaycuma’da otopark diye bir sorun hiç yaşanmayacak. Ben vatandaşlarımdan tekrar rica ediyorum. Otopark konusunda kurallara lütfen uyun” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ