Advert
Advert

EREĞLİ ‘SİL BAŞTAN’ DEDİ, EGD’DEN İHRAÇ EDİLDİ!..

Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği, oy birliği ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Derya Akbıyık’ı, EGD’den ihraç etti.

EREĞLİ ‘SİL BAŞTAN’ DEDİ, EGD’DEN İHRAÇ EDİLDİ!..
Bu içerik 1702 kez okundu.

 

 Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği, oy birliği ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Derya Akbıyık’ı, EGD’den ihraç etti. Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği yönetimi yaptığı toplantı sonrası TGF seçimlerinde Kdz.Ereğlili Gazetecilere takındığı tavır, derneğin tüzel kişiliğine hakaret ve bölücülük iddiaları nedeniyle, oy birliği ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Derya Akbıyık’ı, Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği’nden ihraç edildi..

 Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan İ.Necati Günay; “Bizler Ereğlili gazeteci meslektaşlarımızın haklarını her platformda savunmak zorundayız. ZGC Başkanı Derya Akbıyık, 3 dönemdir, Ereğli ve civarındaki gazeteci derneklerini kullanarak; TGF’de yerini alıyordu. Ama son yapılan TGF kongresinde resmen bölücülük yaparak; Ereğlili gazeteciler için hakarete varan sözler sarfetti. Bizlerde bu kararla Akbıyık’a haddini bilmesi gerektiğini hatırlattık. Bu karar için yönetim kuruluma teşekkür ediyorum. Bundan böyle Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği yek vücut olarak tüm üyeleriyle birlikte yoluna devam edecektir. Çıktığımız hak mücadelesinde bizlere destek veren başta Düzce-Bartın ve Karabük cemiyetlerimize, 25 İl Cemiyetinin oluşturduğu ve gönülden bağlı olduğumuz Türkiye Medya Platformu’na teşekkür ederim”, dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI