Advert
Advert

DEVREK İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Kapama Ceviz Bahçesi Kurulumu ile ilgili eğitimlerine devam ediyor.

DEVREK İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYOR
Bu içerik 1418 kez okundu.

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Kapama Ceviz Bahçesi Kurulumu ile ilgili eğitimlerine devam ediyor.

  Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Devrek’ te dağıtımı gerçekleştirilecek olan 8 bin ceviz fidanı ve fidan dikimi, bakımı gibi konularda çiftçileri eğitmeye bilgilendirmeye devam ediyor. 100 çiftçinin katılımıyla Devrek Belediyesi Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim ve bilgilendirme toplantısında Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Ramazan Gürbüz ve Saadettin Arslan tarafından ceviz fidanı almak isteyen çiftçilere fidan dikimi ve bakımı konusunda eğitim verildi.

  Yapılan eğitim toplantısında Gürbüz ve Arslan fidanların dikimi nasıl olmalı, dikim esnasında uygulanacak uygulamalar, fidanların belli bir yaşa gelene kadar nasıl bakılması gerektiği, budama ve hastalıklarla mücadele, gübreleme, toprak numunesi alınmasının önemi gibi konuların üzerinde duruldu.

  Üye olsunlar olmasınlar çiftçilerin her zaman kapılarını çalabileceklerine değinen Devrek Ziraat Odası  Başkanı İdris Uzunsel; ‘ Biz Ziraat Odası olarak çiftçimizin her zaman yanındayız. Üye olsunlar olmasınlar. Fakat üye sayımızı arttırabilirsek bu bizim yararımıza olur.  Şuan burada verilen eğitim ve bilgilendirme için Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve personeline ve siz çiftçi arkadaşlarım katılımınız için size de teşekkür ediyorum.’dedi.

  Yapılan işlerin profesyonelce, bir birliktelik ve aile gibi olunarak daha iyi sonuçlar elde dilebileceğini vurgulayan Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim; ‘Düzenlenen eğitimin başlıca amacı öncelikle sizi bilinçlendirmek ve sizlerin bilinçli birer çiftçi olarak bu işleri yapmanızı sağlamak. Biz korkulacak bir kurum değiliz bilmediğiniz yada öğrenmek istediğinizi her zaman gelip personelimize çekinmeden sorabilirsiniz. Elimizden geldiğince yardım ederiz iç şüpheniz olmasın.

 Devrek’te geçen senelerde 3bin beş yüz ceviz fidanı dağıtılırken bu sene 8 bin adet ceviz fidanı dağıtacağız. Dağıtacağımız fidanlar bölgemiz iklimine uygun fidanlar. Fidanları 6 ile 8 lira gibi bir ücretle siz çiftçilerimize vereceğiz. Eğitimin sizlere yaralı olacağını düşünüyorum katılımlarınız için sizlere teşekkür ederim.’dedi.  

 Devrek 100 Çiftçinin katıldığı toplantı, çiftçilerin soruları ve Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinin cevaplarıyla sonlandı.

 Eğitime Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim, Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Ramazan Gürbüz ve Saadettin Arsan, Devrek Ziraat Odası Başkanı İdris Uzunsel ve davetli çiftçiler katıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ