Advert
Advert

DEVREK’TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOSKUYLA KUTLANDI…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Devrek’te de törenlerle kutlandı.

DEVREK’TE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOSKUYLA KUTLANDI…
Bu içerik 884 kez okundu.

 

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Devrek’te de törenlerle kutlandı. İlk tören Cumartesi günü Devrek Kaymakamlık binası önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başladı.  Devrek Kaymakamı Tolga Polat ve Belediye Başkanı Mustafa Semerci,  tarafından çelenkler Atatürk Anıtı önüne bırakıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından buradaki  tören sona erdi.

  Bugünkü etkinlik ise Devrek Kaymakamı Tolga Polat makamında protokol sırasına göre tebrikleri kabulünden sonra Kaymakamlık önündeki programa geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ilçe Kaymakamı Tolga Polat davetlilere hitaben  günün önem ve anlamını belirten yaptığı konuşmasında, "Bugün Yüce Türk Milletinin Büyük Devlet adamı Atatürk'ün önderliğinde bir araya gelerek, egemenlik hak ve yetkisini elde ettiği ülke yönetiminde söz ve karar sahibi olduğu ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu Tüm Dünyaya ilan ettiği günün 95. yıldönümüdür. Bugün bu topraklarda yaşayan istisnasız herkesin atasının, dedesinin, nenesinin bu vatan topraklarını kurtarmak için verdiği bir ölüm kalım mücadelesi, bir onur, haysiyet ve namus mücadelesi neticesinde, zaferle taçlanan 'Kurtuluş Savaşı' sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 95. yıldönümüdür. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşlunun 95. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'ü, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, vatanın savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz, kanlarını ay yıldızlı bayrağımıza veren aziz şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten duygularla kutlayarak, hepinizi Cumhuriyet coşkusu ve heyecanı içinde sevgi ve saygıyla selamlıyorum" diye konuştu.

   Konuşmaların ardından program Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlü Şube Müdürü Oğuz Bölge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Kutlama mesajını okuması, öğrenciler tarafından okunan şiirler ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Törende, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere madalyaları Devrek Kaymakamı Tolga Polat ve Devrek Belediye Başkanı Mustafa semerci tarafından verildi. Tören yapılan kortej yürüyüşü ile sona erdi.

   Törene; Devrek Kaymakamı Tolga Polat, Devrek İlçe Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Serkan Koparan, Belediye Başkanı Mustafa Semerci, daire müdürleri siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI