Advert
Advert

5 İŞÇİ VE 2 SAĞLIK GÖREVLİSİ ZEHİRLENDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) taşeron firma çalışanlarından 5 kişi, işçilere müdahale eden 2 sağlık görevlisi olmak üzere toplam 7 kişi zehirlendi.

5 İŞÇİ VE 2 SAĞLIK GÖREVLİSİ ZEHİRLENDİ
Bu içerik 964 kez okundu.

 

 Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Ereğli Demir ve Çelik Fabrikalarında (ERDEMİR) taşeron firma çalışanlarından 5 kişi, işçilere müdahale eden 2 sağlık görevlisi olmak üzere toplam 7 kişi zehirlendi. Zehirlenen işçiler ve sağlık ekibi özel hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 Olay sabah saatlerinde fabrikanın Soğuk Haddehane Galvanizleme hattında meydana geldi. Alınan bilgilere göre Galvanizleme hattında ‘azot pörçü’ temizliği yapan taşeron firma çalışanlarından Mustafa Öztürk, Umut Nurullah Horoz, Süleyman Topçu, Recep Koç, Nazım Yalçın ile Yusuf Karaduman ile zehirlenen işçilere müdahale eden sağlık personeli Umur Güngör ile Aleyna Arı’da zehirlendi. Zehirlenen işçiler ve sağlık personeli Özel Echomar hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. 7 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı, tedbir amaçlı hastanede müşahede altında tutuldukları öğrenildi. Olayı duyan fabrika yetkilileri hastaneye gelerek işçilerin sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

FİRMADAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Taşeron firma yetkilileri ile yapılan görüşmede, Azot temizleme çalışması yapıldığı alanda köşelerde kalan azot birikintisini ölçemediği için meydana gelen bir durum olduğu, işçilerin giriş yaptıktan sonra köşe kısımlara yaklaştıklarında zehirlenme olayının yaşandığını ifade ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI