Advert
Advert

DEVREK’TE İLK YARDIM EĞİTİM KURSU TAMAMLANDI

Devrek Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ilk yardım kursunda İlk Yardım Müdahalesi ile ilgili eğitim verildi.

DEVREK’TE İLK YARDIM EĞİTİM KURSU TAMAMLANDI
Bu içerik 846 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan ilk yardım kursunda İlk Yardım Müdahalesi ile ilgili eğitim verildi. Devrek Halk Eğitim Merkezi sertifikalı eğitim programlarına devam ediyor bunlardan birisi de 19 kişiye verilen İlk Yardım kursu oldu.

  18 SAATLİK TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTM

  Meydana gelebilecek acil durumlarda ilk yardım yapabilecek bireylerin oluşmasının sağlanması amacıyla Devrek Halk Eğitim Merkezinde hem teorik hem de uygulamalı anlatımlarla temel İlk Yardım kursu verildi. Hemşire Buse Taşbaşı tarafından verilen 18 saat süren eğitimde, ‘Temel İlkyardım Eğitimi’ kapsamında genel ilkyardım bilgileri, hasta/yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık, donma ve sıcak çarpmalarında, kırık, çıkık ve burkulmalarda, bilinç bozukluklarında, zehirlenmelerde, hayvan ısırmalarında, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında, boğulmalarda ilkyardım teknik ve uygulamaları ile hasta, yaralı taşıma teknikleri anlatıldı.

 HEDEF İLK YARDIM EĞİTİMİ ALMAYAN KALMASIN

 Devrek Halk Eğitim Merkezi’nin,  ‘Devrek’te İlk Yardım Eğitimi Almayan Birey Kalmasın’ programı kapsamında düzenlenen İlk Yardım Kursunda 19 kişiye 18 saatlik İlk Yardım Eğitimi verildi. Devrek Halk Eğitim Merkezinden yapılan açıklamada; “Meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrası olay yerine sağlık ekibi veya ilk yardım eğitimi almış kimseler gelinceye kadar bir kimsenin müdahalede bulunulmaması gerekiyor. Bu amaçla Devrek’te İlk Yardım Eğitimi Almayan Birey Kalmasın programı çerçevesinde kamu kurum ve kuruluşlarında ki personele, sivil toplum örgütlerindeki üyelere, öğrencilere ve vatandaşa ilk yardım etiğimi vererek programımızı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Program kapsamında ilk olarak 19 kişilik Devrek Kent Konseyi Doğa Yürüyüş Grubuna eğitim verildi. İlerleyen günlerde diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki personele, öğrencilere ve vatandaşımıza da eğitim vererek Devrek’te ilk yardım eğitimi almamış bireyin kalmamsını amaçlıyoruz.” denildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ