Advert
Advert
Advert

DEMOKRASİ NÖBETİNDE MEHTERANLI YÜRÜYÜŞ

Zonguldak'ta devam eden demokrasi nöbetine mehteranlar da eşlik etti.

DEMOKRASİ NÖBETİNDE MEHTERANLI YÜRÜYÜŞ
Bu içerik 1739 kez okundu.
Advert

   Zonguldak'ta devam eden demokrasi nöbetine mehteranlar da eşlik etti.

   Yaklaşık 5 bin kişi, Madenci Anıtı önünden Zonguldak Valiliği binası önüne yürüdü. Zonguldak'ta FETÖ darbe girişimi protesto edildi. Yaklaşık 5 bin kişi ellerindeki Türk bayrakları ile askeri darbe girişimini protesto etti. Madenci Anıtı önünden yürüyüşe geçen vatandaşlar, "Vatan Bölünmez", "Vatan Sana Canım Feda" sloganları attı.

   Valilik binası önünde dev Türk bayrağı açan vatandaşlara Zonguldak Valisi Ali Kaban'ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Osman Ak, AKP İl Başkanı Zeki Tosun, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli de eşlik etti.

   Gazetecilere değerlendirmede bulunan Vali Ali Kaban, "Her tür bu anlamdaki kalkışmaya bir dur demek adına sürdürülen nöbetlerin bir diğerinde buluşmuş bulunuyoruz. Biliyorsunuz pazar akşamına çok coşkulu bir birliktelik olmuştu. Milli iradeye saygı ve sahip çıkma adı altında. Bu gün de bir yürüyüş gerçekleştirdik. Mehter eşliğinde. Şimdi de bir barış, bir kardeşlik ve bir birliği ifade etmek üzere balon uçuracağız. Hakimiyetin millet elinde olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Ben bu tür kalkışmaların engellenmesi anlamında, belki dünyada nadir görülen bir örnek olarak şu son günlerde yaşadığımız; insanımızın, milletimizin bir arada bu tip kalkışmalara 'hayır' diyen tavrını burada da Zonguldak'ta devam ediyor olmasından, hakikaten bundan sonra da bu tip çabaların devam edeceğinin bilinmesinden gerçekten mutluyum. Bu bizim aynı zamanda 21. yüzyılda geleceğimizin inşallah parlak olacağını gösteriyor. Bu anlamda katılan bütün insanımıza da teşekkürü bir borç biliyoruz. Eğer bu gün buralardaysak insanımızın vaktinde; zamanında kendini feda edebilmesiyle alakalıdır" dedi.

   Mehteran Takımı'nın da eşlik ettiği programda Valilik binası önünden dilek balonu uçuruldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN BOZKURT, KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ
BAŞKAN BOZKURT, KILIÇDAROĞLU’YLA GÖRÜŞTÜ
 DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU
DEVREK BELEDİYESPOR FORMASIYLA 21 KM KOŞTU