Advert
Advert
Advert

ESKİ BAŞBAKANIMIZ ECEVİT’İ SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

 ESKİ BAŞBAKANIMIZ ECEVİT’İ SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ
Bu içerik 773 kez okundu.

 

    Eski Başbakan, Eski CHP Genel Başkanı ve 5 Dönem Zonguldak Milletvekilliği yapan, devlet adamı M. Bülent Ecevit'i ölümünün 10.yıldönümünde saygı ve şükranla anıyoruz. 19-74 ile 2002 yılları arasında beş kez Türkiye başbakanlığı yapan Bülent Ecevit, düşünceleri ve uygulamalarıyla, 20. yüzyıl Türk siyasal yaşamının en önemli isimlerden biri olan Bülent Ecevit,  1972 ile 1980 arasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığında, 1987 ile 2004 arasında da Demokratik Sol Parti Genel Başkanlığında bulundu. 1961 ile 1965 arasında VIII., IX. ve X. İsmet İnönü hükümetlerinde Çalışma Bakanı olarak yer aldı.

    Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 11. ve 12. Dönem Ankara, 13., 14., 15., 16. ve 19. Dönem Zonguldak, 20. ve 21. Dönem İstanbul milletvekili olarak görev yapmış olan Ecevit, 1961'de Kurucu Meclis Cumhuriyet Halk Partisi Temsilciliği (6 Ocak 1961-25 Ekim 1961) yaptı.

    2000 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde üniversite mezunu olmaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı'na aday olamamış, koalisyon partilerinin bu hükmü değiştirme teklifini ve kendisine cumhurbaşkanlığı teklifi getirmesini ise teşekkür ederek reddetti.

BÜKRÜ: O, BARIŞIN VE SEVGİNİN ELÇİSİYDİ

    CHP Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü de yayınladığı mesajda, “Ecevit, engin hoşgörüsü ve uzlaşma kültürüyle barışın ve sevginin elçisidir.” dedi.

    Yaşar Bükrü mesajında şunları kaydetti: “Ölüm yıldönümünde sevgili Genel Başkanımız ve Başbakanımız merhum Bülent Ecevit'i saygı ve derin şükranlarımızla anıyoruz.

    Türkiye'mizin ve bütün dünyanın sevgisini ve saygısını kazanmış olan Ecevit, yüreklerimizde ve beyinlerimizde yaşamaya devam ediyor. Onun devlet, siyaset, kültür ve sanat alanlarında yaptığı hizmetler asla unutulmayacaktır. Sağlığının bozulduğu son dakikaya kadar ülkesini ve milletini düşünen Ecevit, dürüstlüğüyle,  çalışkanlığıyla, ilkeli, tutarlı ve kararlı tavırlarıyla hepimiz için eşsiz bir örnek oluşturmaktadır. Ecevit, engin hoşgörüsü ve uzlaşma kültürüyle barışın ve sevginin elçisidir. Aynı Ecevit, emperyalizme ve sömürüye karşı eğilmez bir dik duruşun, yılmaz bir mücadelenin kahramanıdır. Her geçen gün kuşkularımızın arttığı bağımsızlığımızın taviz vermez savunucusudur. Ecevit'i sevmek, Ecevit'i özlemek yetmez. Onun gibi düşünmeli, onun gibi davranmalı, onun gibi çalışmalıyız. Şu an içinde bulunduğumuz karanlıklardan ancak böyle çıkabiliriz.

    Cumhuriyet Halk Partisi olarak, demokrasi, bağımsızlık ve özgürlük alanlarındaki her tür engellemelere ve kısıtlamalara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimize, mutlu ve güçlü bir Türkiye hedefine muhakkak ulaşacağımıza onun aziz hatırası önünde söz veriyoruz.

   Genel Başkanımızı bir kez daha sevgiyle, saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ