Advert
Advert

ÜNLÜ YÖNETMEN KEMAL DANACI, GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

Aşkı için en zorlu yolculukları bile göze alanların hikayesi “Koyver Gitsin” filmi için geri sayım başladı.

ÜNLÜ YÖNETMEN KEMAL DANACI, GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
Bu içerik 980 kez okundu.

 

    -Yasemin Altun-

    Bölgemizin yetiştirdiği Sinema Yönetmeni Kemal Danacı, gazetemiz sahibi İbrahim Tığ’ı ziyaret etti.

    Sinema, sanat ve bölge kültürü üzerine uzun bir süre sohbet İbrahim Tığ ile Kemal Danacı bölge kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması, yaşatılması yönünde gerekirse birlikte hareket edebileceklerini ifade ettiler.

    1975 Almanya Gelsenkirchen doğumlu olan Kemal Danacı yüksek öğrenimini Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde tamamladı. 1990 yılında sanatına tiyatroyla başlayan Kemal Danacı, Şifacı, Sıla, Sağır OdaSağır Oda, Hatırla Sevgili, Hacı Hacı, Gözyaşı Çetesi, Fırtına, Şöhret, İnadım İnat, İlk Göz Ağrısı, Ihlamurlar Altında, Gümüş, Canın Sağolsun, Beşinci Boyut, Acı Hayat, Şubat Soğuğu, Yağmur Zamanı, Büyük Buluşma, Aliye, Parmak İzi ve Sırlar Dünyası gibi dizilerde oynadıktan sonra Yöönetmenliğe başlayan Kemal Danacı bölgemizde de  “Önce Vatan”, “Koyver Gitsin” gibi filmleri çekti.

     Yönetmen Kemal Danacı, Türkiye'de ilk kez Çanakkale Belgeseli'ni 3 boyutlu hale getirdi. Halen Gökçebey’de yaşayan Danacı, “Karaelmas” adlı filmin çalışmalarını sürdürüyor.

KOYVER GİTSİN VİZYONA GİRİYOR

     Yönetmen Danacı son filmi “Koyver Gitsin”in de 16 Kasım da vizyona gireceğini belirtti. Danacı, “Bu filmin çekimlerinin tamamını Çaycuma’da yaptık. Filmde ayrıca Gladyatör, Cesur Yürek ve Skyfall filmlerinden tanıdığımız Hollywood yıldızı Mike Mitchellda konuk oyuncu olarak yer aldı.”dedi.

    İnsanlarımızı ülkede yaşanan olumsuzluklar karşısında bu filmle güldürmeyi amaçladığını belirten Danacı, “Koyver Gitsin, aşkı için en zorlu yolculukları bile göze alanların hikâyesi. Oyuncu kadrosunda Ömer Gecü, Onur Yaprakçı, Seymen Aydın, Begüm Polat, Kübra Dilara Çelen, Sinan Bengier, Çetin Altay ve Naci Taşdöğen’in yer aldığı film, 16 Kasım’dan itibaren sinema salonlarında kahkaha tufanı estirecek.”diye konuştu.

    Gazetemiz sahibi Tığ, verdiği bilgiler ve ziyaretleri için Danacı’ya teşekkür ederek kitaplarını hediye etti. Danacı da Tığ’a teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ