Advert
Advert

DEVREK'TE 25 ÇİFTÇİYE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından çiftçilere uygulamalı eğitim verildi.

DEVREK'TE 25 ÇİFTÇİYE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ
Bu içerik 691 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından çiftçilere uygulamalı eğitim verildi. Hüseyinçavuşoglu köyünde 25 çiftçinin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamalı eğitim Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Saadettin Arslan tarafından verildi

25 çiftçiye Hüseyinçavuşoglu köyünde İl Özel İdare bütçeli olarak dağıtılacak 1000 adet ceviz fidanı ile kurulacak olan kapama ceviz bahçelerinin kurulmasında toprak numunesinin önemi anlatılırken, toprak numunesinin nasıl alınacağı uygulamalı olarak gösterildi. Eğitime katılan çiftçilerin aklılarındaki soru işaretlerini gidermek için ziyaret edilen diğer ceviz bahçelerinde bulunan hastalıklı ve yeterli gelişim sağlayamayan fidanlarla ilgili tedavi süreçleri ve bakımlarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı.

 Uygulamalı eğitimin anlatımla olan eğitimden daha yaralı ve eğitici olduğunu vurgulayan çiftçiler yapılan uygulamalı eğitimden çok memnun kaldıklarını dile getirdi. 5 yıl içinde ceviz fidanlarını artarak dikmeye devam edeceklerini ceviz yönünden adından söz ettirecek bir köy olmak istediklerini, hatta Ceviz Şenliği düzenlemek için bir araziyi düzenlemeye başladıklarını da eklediler.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ