Advert
Advert

FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI

Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 6 gün süren duruşmanın ardından karar açıklandı. Karar duruşmasına, 5 tutuklu sanık, bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

FETÖ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
Bu içerik 4941 kez okundu.

    

    Zonguldak'ta 74 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davasında, 5 tutuklu sanığa 7 yıl 6'şar ay, tutuksuz 52 sanık hakkında ise 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 6 ay 22'şer gün arasında değişen hapis cezaları verildi. 14 sanığın beraat ettiği davada, örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 3 sanığın dosyası ise ayrıldı.

DURUŞMA 6 GÜN SÜRDÜ

    FETÖ/PDY'nin elebaşı Fetullah Gülen'in yanı sıra Zonguldak'ta dernek yöneticileri, iş insanları, kamu kurumlarında çalışan sanıkların da aralarında bulunduğu toplam 74 sanık hakkında 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme', 'dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık', 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme', 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından dava açıldı. Zonguldak 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 6 gün süren duruşmanın ardından karar açıklandı. Karar duruşmasına, 5 tutuklu sanık, bazı tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı.

DEVREK’TEN DE CEZA ALANLAR VAR

      Mahkeme Heyeti, Devrek’ten Etkin Pişmanlık Yasasından yararlanan S.Kaya, E. Akmanoğlu ve M.Erdem’e 3’er yıl 1’er ay, M.Ç., M.Arslan, K.Yeni, O.Çavuşoğlu, A.Kazkondu, S.Yaran ve M.Bükrücü’ye 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası verirken Atilla Benli ve Satılmış Tunçkaya’ya berat kararı verdi.

SATILMIŞ TUNÇKAYA BERAAT ETTİ

    74 kişiyle birlikte yargılanan dönemin Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya'nın da tüm suçlardan beraat ettiği öğrenildi. Dava kapsamında 5.5 ay hapis yatan Satılmış Tunçkaya, duruşmadan sonra hayli duygulu anlar yaşadı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatan hainleri devrek grubu     0000-00-00 Ulan s.k seni ve senin gibileri devrekte linç kampanyası çıkartmak istiyoruz defol git namussuz
Macit     0000-00-00 Yani bu ceza alan kişilerin terörist olduğu tescillenmiş oldu serefsizler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ