Advert
Advert

BİR HAYAT KURTARMAYA SEN DE VAR MISIN?

Yaşam şartları zorlaşan sokak hayvanlarının beslenebilmesi için Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü mama kampanyası başlattı.

BİR HAYAT KURTARMAYA SEN DE VAR MISIN?
Bu içerik 655 kez okundu.

 

  -Sercan KAPUSUZ-

 Yaşam şartları zorlaşan sokak hayvanlarının beslenebilmesi için Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü mama kampanyası başlattı.

  Özellikle soğukların kendini iyice hissettirdiği bugünlerde, yaşamlarını sokaklarda sürdüren birçok hayvan, bu soğuk havalarda adeta ölüm-kalım mücadelesi veriyor. ‘Bir Hayat Kurtarmaya Sen de Var mısın?’ diyen Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, yaşamlarını sokaklarda sürdüren kimsesiz sokak hayvanlarının bu durumuna duyarsız kalmayarak onları yaşatma ve koruma adına mama kampanyası başlattı.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN BARINAK DESTEĞİ

 Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından 23 Kasım günü başlatılan ‘Bir Hayat Kurtarmaya Sen de Var mısın?’ mama kampanyası kısa sürede duyarlı, hayvan sever vatandaşlar ve öğrenciler tarafından büyük destek aldı. İstiklal İlkokulu öğrencileri sokak hayvanları için başlatılan bu projeye sokak hayvanları için karton ve çeşitli malzemeleri kullanarak yapacakları kedi ve köpek barınakları destek olacaklarını bildirdi.

 

DEVHAYDER YERİNİ ALDI

 Devrek’te faaliyet gösteren DEVHAYDER başlatılan kampanyada yerini aldı. DEVHAYDER, Devrek’te bulunan 500 köpek ve kedi için beslenme noktalarını belirleyecek ve bu belirlenen noktalara bağışlanan mamalar Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından düzenli olarak bırakılacak. Ayrıca ve bu noktalara konacak barınakların bakımı ise yine DEVHAYDER tarafından gerçekleştirilecek.

ALDIĞINIZ MAMANIN FATURASINI TESLİM ETMENİZ YETERLİ

  Kampanya hakkında açıklama yapan Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü; “Barınakta bulunan 150, sokaklarımızda bulunan 500 kimsesiz hayvanlar için müdürlüğümüzce başlatılan ve kısa sürede çok fazla destek alan kampanyamız için  5 kg, 10 kg, 20 kg miktarı önemli olmamakla beraber ne kadar destek olabilirseniz desteklerinizi bekliyoruz.

 Kampanyamıza destek olmak isteyen Devrek’te yaşan vatandaşlarımız Devrek’te bulunan ve mama satışı yapan Oktaylar Market, Özmar Exspress, Doğal Tarım, Devrek Veteriner Klinigi, Hayat Veteriner Kliniği ve Gülen Petshop’a giderek kampanya için mama alacaklarını söylediklerinde indirimli olarak mamalarını alabilirler. Aldıkları mamaları taşıyarak müdürlüğümüze getirmelerine gerek yok. Aldıkları mama fişi veya faturasını bize teslim etmeleri yeterli olacaktır.  

 İnternet üzerinden de mama alarak kampanyamıza destek olabilirsiniz. İnternetten aldığınız mamaların teslimat adresi kısmına Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Kaymakamlık Binası Kat: 3 yazmanız yeterli olacaktır.

 Destek kampanyamız diğer bir ayağı için lokanta ve yemekhanelerde artan yemeklerin içine başka çöp karıştırmadan özel bir saklama kovasına konularak sokak hayvanlarına ulaştırılmasını planlanıyoruz.

Sahipsiz sokak hayvanlarının kuduz aşıları ise İlce Tarım Müdürlüğümüzce ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Her cana mama ulaştırmak adına imkanlarımızı sonuna kadar zorladığımızı bilmenizi isteriz.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ekrem BAKIR     0000-00-00 Güzel bir organizasyon. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ