Advert
Advert

İŞÇİ ALIMI İÇİN İKAMETGAH ÖNEMLİ ETKEN

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak bin 500 işçi için çalışmalar sürüyor.

İŞÇİ ALIMI İÇİN İKAMETGAH ÖNEMLİ ETKEN
Bu içerik 2750 kez okundu.

 

 Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) alınacak bin 500 işçi için çalışmalar sürüyor. İŞKUR yönetmeliğinde yapılan bir değişikle işçilerin Karabük-Yenice, Bartın ve Zonguldak’tan alınması sağlanacak. İşçi alımlarında Zonguldak, Karabük-Yenice ve Bartın doğumlu olan ancak ikametleri başka illerde olanların iş başvurusu yapabilmeleri için ikametgahlarını Zonguldak’a alması gerektiği açıklandı.

 Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, konuyla ilgili açıklama yaparak, “Çok değerli arkadaşlar; TTK’ya yapılacak olan işçi alımı için başvuru yapacakların ikametgahlarını memleketlerine almaları gerekmektedir. Başvuru yapacaklara duyuralım istedik. Örneğin Zonguldak doğumlu olan ancak iş icabı başka bir ilde ikametgahı bulunan arkadaşlarımızın başvuruları kabul edilmeyecek. Bu arkadaşlarımızın ikametgahlarını Zonguldak’a alması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 İşçi alımı konusunda yetkili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Ahmet Demirci, “Şu anda alımların veya başvuruların ne zaman yapılacağı konusunda bir açıklama yapılmadı. Arkadaşlar çalışmalarını hızla sürdürüyor. İkametgah konusunda sıkıntı yaşanmaması için aldığımız duyumu kamuoyu ile paylaştık” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zonğuldak'lı Ğenç     0000-00-00 Süriyelileri alsınlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ