Advert
Advert

BEKTAŞ: SANAYİ ALT YAPISI YAPILMAZSA FİLYOS NE İŞE YARAR?

Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav beraberinde gazeteciler ile birlikte Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti.

BEKTAŞ: SANAYİ ALT YAPISI YAPILMAZSA FİLYOS NE İŞE YARAR?
Bu içerik 521 kez okundu.

 

 Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav beraberinde gazeteciler ile birlikte Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Vali Bektaş gazeteciler ile bir süre sohbet ederek derneğin kuruluş amaçları hakkında bilgiler aldı.

Çaycuma Havaalanı ve Filyos projeleri konusuna değinen Vali Bektaş, "Sıralama için erken konuşmak istemiyorum. Öğrenecek çok şey var. Çalışmak lazım. Emekten öte bir şey yok. Düşüneceğiz tartışacağız. Zonguldak'ın varlık sebebi kömürdür. Filyos'un ardından bir sanayi alt yapısı yapılmazsa Filyos ne işe yarayacak? Daha sonra turizm, tarım gibi kalemler gündeme gelebilir. Bir zamanlar tekstil Avrupa'daydı. Artık bize geçti. Kaba işçilikten ince işçiliğe geçmeleyiz. Madende de böyle. Yükte hafif sahada ağır işler yapmalıyız" dedi.

 “ÖLEN DE ÖLDÜREN DE BİLİYOR”

 Bektaş, "Kaçak maden ocaği ile ilgili düzenleme yapıldı. Geçen ocakta yasanan kazayı dikkate alarak sanki bu kanunun farkında değiliz gibi. Ruhsatsız hiç bi güvenlik önlemi olmadan kaçak ocak açmak çok makul değil. Gereklilikleri yapmamış can kaybı yaşanmış. Sonra çıkıp takdiri ilahi diyorlar. Kaçak ocaklardaki kaza değil bile bile ladestir. Kimsenin parasinda gözümüz yok. Herkes kurallara uyacak. Ruhsatlı ocaklar geliştirilecek kaçak pasta daraltılacak. Uyanıklığa gerek yok. Herkes herşeyi biliyor. Ölen de biliyor öldüren de biliyor" dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ