Advert
Advert

AKDEMİR: ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARI TÜM İNSANLARIN ORTAK SORUNU OLMALIDIR

 AKDEMİR: ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARI TÜM İNSANLARIN ORTAK SORUNU OLMALIDIR
Bu içerik 543 kez okundu.

 

    Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yerel yönetimler olarak engelli vatandaşlarımıza destek olmaya devam ettiklerini, her insanın bir engelli adayı olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade etti.    

     Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, yapmış olduğu yazılı açıklamasında şu görüşlerine yer verdi: “Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür. Ülkemizde, toplumsal refahın yükselmesinin bir şartı olarak, kamu hizmetlerinin engelli veya engelsiz tüm vatandaşlarımıza aynı kalitede hizmet ulaştırılması çabası gerekmektedir. Engellilerimizin, engelsiz yaşayabilmeleri için toplumun bilinçlenmesi ve toplum hayatına katılmalarını sağlayarak, politikalar üretilmesi gerekmektedir. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmayı insanlık görevi olarak görmeliyiz. Çünkü bugün tamamen sağlıklı olabiliriz ancak daha sonra engelli olmayacağımızın hiçbir garantisi yoktur. Bu sebeple engellilerin yaşamını kolaylaştıran, onlara topluma daha çok katılma imkânı sağlayan çalışmalara önem vermeliyiz. Engellilerimiz ile hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için çalışmaya devam edeceğiz. 
     Bizler de yerel yönetimler olarak engelli vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların yani bizlerin en önemli sorumluluklarındandır. Çalışmalarımızı da bu doğrultu da sürdürmeye devam edeceğiz.

     Toplumu oluşturan tüm bireyler eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Engelli vatandaşlarımızın yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf etmeliyiz. Unutmamalıyız ki, hepimiz birer engelli adayıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, tüm engelli arkadaşlarımıza sağlıklı, güzel ve huzur dolu bir ömür dilerim." 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI
UZUNDAL: 3 DEVREK TÜRKÜSÜ DAHA GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILDI