Advert
Advert

ATATÜRK ORTAOKULU HİZMETE AÇILDI

Devrek Atatürk İlkokulu 3 aylık aradan sonra Atatürk Ortaokulu olarak eğitim öğretime başladı

ATATÜRK ORTAOKULU HİZMETE AÇILDI
Bu içerik 3230 kez okundu.

 

   -Sercan KAPUSUZ-

   Devrek’te yıllarca Atatürk İlkokulu olarak hizmet veren ve atıl duruma bırakılan okul binası, yeniden onarılarak hizmete açıldı.

    Devrek’in sembolü, en eski okulu olarak yıllarca hizmet verdikten sonra imam hatip ortaokuluna dönüştürülen  ve 3 ay öncede atıl duruma bırakılan okul hizmet binasının bakım onarımı yapılarak yeniden Atatürk Ortaokulu olarak hizmete açıldı.

    Şehir merkezine en yakın okul olarak hizmet veren binanın yeniden düzenlenerek 3 ay sonra yeniden hizmete açılması, halkımız arasında sevinç yarattı. Bugün sabah 08:30’da hizmete giren okulda, 8 derslikte 228 öğrenci eğitim öğretim görürken 14 öğretmen de görev yapacak. Okulun müdürlüğünü ise Atilla Güzelhan yürütecek.

 

     Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan’ın üstün girişim ve çabalarıyla yeniden eğitim-öğretime kazandırılan Atatürk Ortaokulu binası ilkin 1911 yılında Devrek I.Mektebi olarak yapılmış, daha sonra sırasıyla İnönü İlkokulu (İnönü dönemi), Alparslan İlkokulu (Menderes dönemi) yeniden Atatürk İlkokuluna (1960 yılında) dönüştürülmüş, 8 yıllık kesintisiz eğitim nedeniyle Atatürk İlköğretim Okulu (Ecevit dönemi) olarak hizmet verirken Atatürk Anadolu İmam Hatip Okuluna (AKP döneminde) dönüştürüldü. Bu okulun yeni binasına taşınması nedeniyle 3 aylık bir süre atıl durumda kalan okul bugün yeniden Atatürk Ortaokulu olarak hizmet vermeye başladı.

    İlçe Milli Eğitim Turan okulun açılışı nedeniyle şunları söyledi; “Mevcut bina en son imam hatip ortaokulu olarak hizmet veriyordu bu okulu yeni binasına taşıdıktan sonra burası atıl olarak kalmıştı. 3 ay aradan sonra bu binamızı Atatürk Ortaokulu olarak hizmete açmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu okulumuzun açılmasıyla birlikte ilçemizde 2’li eğitime son vermiş bulunuyoruz. Buraya Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulumuzdan nakil yaptığımız öğrencilerimizi taşıdık. Bu hizmet binamızın yeniden bakım onarımını yaptırarak Atatürk Ortaokulu adıyla eğitim öğretime açılması ilçemize, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun”

     Okul Müdürü Atilla Güzelhan da, yeni okulun öğrencilere ve Devrek’imize hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu.

     Okulun yeniden hizmete açılması nedeniyle Sayın İlçe Müdürümüz  Abdullah Turan ve emeği geçenlere halkımız adına teşekkür ediyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sevda güneş     2018-12-13 Çocuklarımıza yeni okulları hayırlı olsun.Allah zihin açıklığı versin.Merak edilen şudur,okulumuz geçensene eğitim veriyordu ve halk arasında şartları en zor okul olarak bilinir ve bizzat biz bunu yaşadık öğrenci ve öğretmenleriyle.Bugun bu okul bu hale getirilebiliyor ise bu neden daha önce eğitim gören çocuklara yapılmadı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ