Advert
Advert

DEVREK TÜRKÜLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

TRT Müzik Kanalı’nda yayınlanan Devrek türküleri büyük beğeni topladı

DEVREK TÜRKÜLERİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Bu içerik 2483 kez okundu.

 

-Yasemin Altun-

    TRT Müzik Kanalı’nda yayınlanan Fasl-ı Anadolu Programında Devrek türküleri yer aldı. Sema Dalgıç’ın yapımcılığı ve yönetmenliğini yaptığı programda Devrek türküleri seslendirildi.

   Sema Dalgıç’ın yapımcılığı ve yönetmenliğini yaptığı Atilla Temizkan, Tevfik Rüzgar, ve Selami Çalık’tan oluşan TRT Müzik ekranlarında yayınlanan Fasl-ı Anadolu programı ekibi 1-2 Aralık 2018 tarihinde yöremize ait 8 yeni türkü ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi, hemşerimiz Prof. Dr. Şendoğan Karadeli’nin de derlediği 2 yeni Devrek türküsünün çekimleri yer aldı.

     Sanatçılar;  Şendoğan Karadeli, (Yüksek minareden attım ben bir taş), Yeliz Aygül Seyrekbasan (Harman Düzü), Hatice Eren (Göremedim yüzünü), Siyami Tığ (Ne diyelim ay anam), Ayhan Alaz (Akmeşenin yaprağı), Şendoğan Karadeli (Zonguldak’ın treni) , Remzi Budak (Bal Dudu’m), Bülent Çam (Dut yedim duttu beni) türkülerini seslendirdi.

    Devrekliler, ‘Devrek Türküleri’nin yer aldığı programı büyük bir heyecanla izledi.

    Rüştü Onur Sanat ve Kültür Derneği (ROSAK) Başkanı İbrahim Tığ programı değerlendirerek, “Devrek’i en iyi bir şekilde ülkemize ve dünyaya tanıtma amacında olduklarını” belirtti.

    Tığ, “Devrek’imizi ve türkülerimizin tanıtımında bize büyük destek veren Yapımcı-Yönetmen Sema Dalgıç öncülüğünde Atilla Temizkan, Tevfik Rüzgar, Selami Çalık’tan oluşan TRT Müzik Kanalı Fasl-ı Anadolu Programı Ekibine halkımız adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Seyhan     0000-00-00 Tebrik ediyorum emeği geçen herkesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ