Advert
Advert

SALONA SIĞMADILAR, SAHNEDEN İZLEDİLER

Eğitimci-Yazar ve NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Devrek Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Aile içi İletişim" konulu konferansta Devreklilerle buluştu.

SALONA SIĞMADILAR, SAHNEDEN İZLEDİLER
Bu içerik 2988 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Eğitimci-Yazar ve NLP Uzmanı Alişan Kapaklıkaya, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Devrek Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen "Aile içi İletişim" konulu konferansta Devreklilerle buluştu.

KONFERANSI SAHNEDEN İZLEDİLER

  Devrek Atatürk Kültür Merkezi(AKM)’nde düzenlenen "Aile içi İletişim" programında Eğitimci-Yazar Alişan Kapaklıkaya, konferans öncesi salonu dolduran vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. "Aile içi İletişim" konulu konferans Devrekli vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Konferans için gelen vatandaşların AKM’yi doldurmasıyla birlikte birçok vatandaş Kapaklıkaya'nın konferansını ayakta dinlemek zorunda kalırken bazıları da sahneye oturarak konferansı takip etti.

GÖNLÜNÜZE, YÜREĞİNİZE MİSAFİR OLMAK İSTİYORUM’

 Yaklaşık 2 buçuk saat süren konferansı vatandaşlar sonuna kadar büyük bir ilgiyle dinledi. Kendi ailesinden ve hayatından örnekler sunarak iletişimin toplumdaki önemine dikkat çeken Kapaklıkaya,  "İzin verirseniz sizin gönlünüze, yüreğinize misafir olmak istiyorum" diye konuşmasına başladı. Yaptığı esprilerle insanları güldüren, zaman zaman kendi hayatından sunduğu örneklerle de duygusal anlar yaşatan Alişan Kapaklıkaya, konferansında sevginin emek istediğini, bakım istediğini, ilgi istediğini anlatarak evlilikte birlikte oluşturduğumuz sevgi çınarına emek vermek gerektiğini söyledi.

 ÇOCUKLAR BEYNİNİN SAĞINI KULLANIR

  Kapaklıkaya, konferansında bazı insanların görsel bazı inşaların işitsel bazı insanların da dokunsal olduğunu söyleyerek, "Bazı insanlar beynin sağını kullanır, bazı insanlar solunu bazıları iki tarafını birden kullanır. Anne-babalar beynin solunu kullanır, çocuklar sağını kullanır. Ana babalar çocuklara 'yavrum akıllı ol, ödevini yap, çalış' der, bunu duyan çocuklar 'teşekkür ederim hemen çalışıyorum' demezler. Beynimizin solunda akıl, mantık, karma, kural, detay, disiplin, konuşma, matematik, tertip, düzen bunlar vardır. Beynimizin sağında hayal, müzik, üreticilik, sanat, spor, sıra dışılık gibi kavramlar vardır" dedi.

 KAPAKLIKAYA AKPINAR’I İKNA ETTİ

Kapaklıkaya konferansında zaman zaman protokolde bulunan mülki amirlere ve Devrek Anadolu Lisesi Müdürü Siyam Akpınar’a takılmadan da duramadı. Özellikle Akpınar’a takılan Kapaklıkaya, Akpınar’ı konferansa gelen vatandaşların önünde eşi Yıldız Akpınar’ı sevdiğini söylemsi ve ona sarılması için ikna etti. Eşi Yıldız’ı kucaklayarak onu sevdiğini söyleyen Siyami Akpınar konferansa gelen vatandaşlar tarafından alkışlandı.

  KAPAKLIKAYA’YA HOŞ GELDİN SÜRPRİZİ

Konferansa izleyici olarak katılan ve Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürlü’ğünden emekli olan Halit Tığ ve torunu bir sürpriz yaparak Kapaklıkaya’ya konferans sırasında hoş geldin diyerek çiçek takdim etti. Bu hoş sürpriz karşısında şaşıran Kapaklıkaya Tığ ve torununa yaptıkları bu sürpriz için teşekkür etti.

 KAPAKLIKAYAYA DEVREK’İN SİMGESİ HEDİYE EDİLDİ

 Binlerce kişinin katıldığı konferans sonunda Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci tarafından Alişan Kapaklıkaya’ya Devrek’in simgesi olan Devrek Bastonu takdim edildi. Baston hediyesinin yanı sıra Devrek ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan tarafından teşekkür plaketi, Devrek Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş tarafından ise yöresel ürünlerin olduğu bir sepet hediye edildi. Ayrıca konferansa destek olan isimlerede teşekkür plaketleri takdim edildi. Kapaklıkaya, konferansının sonunda AKM’de hayranları için kitaplarını da imzaladı.

Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği konferansa Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Devrek Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Cihan Durdubaş, daire müdürleri, STK yöneticileri, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ