Advert
Advert
Advert

Geçtiğimiz günlerde sözleşmeli ilköğretim mezunu er alımı ilanı yayımlayan Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), en az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru şartlarını aktarmıştı.

Bu içerik 1144 kez okundu.

 

 Geçtiğimiz günlerde sözleşmeli ilköğretim mezunu er alımı ilanı yayımlayan Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK), en az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru şartlarını aktarmıştır. En az ilköğretim mezunu olan ve belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını 31.12.2018 tarihine kadar gerçekleştirebilirler.

 Başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar; T.C vatandaşı olmak, 01 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki görevinden sebebi ne olursa olsun uzaklaştırılmamış olmak, daha önce uzman erbaş, sözleşmeli er gibi statülerde istihdam edilmemiş olmak, kamu haklarını kullanmaktan mahrum edilmemiş olmak, herhangi bir suçtan dolayı 1 aydan fazla hüküm giymemiş ya da ceza almamış olmak, devletin birliğine ve güvenliğine zarar vermeye çalışan, çalışmış herhangi bir oluşum ve örgütle ismi anılmamış olmak, askerliğe elverişli olmak, boy ve kilo şartlarını taşımak şeklinde aktarılmaktadır.

 İLKÖĞRETİM MEZUNU SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Başvuru yapmak isteyen adaylar, ilgili ilana başvurularını www.msb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirler. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar 31.12.2018 tarihine kadar başvurularını istenen belgelerle birlikte yapmalıdırlar. Evraklarını teslim etmeyen, başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların sözleşmeli er alımı başvuruları geçersiz sayılacaktır. İlana yönelik daha fazla detay ve bilgilendirme için ilan kılavuzuna göz atabilirsiniz. İlgili kılavuz bağlantısı aşağıda yer almaktadır. Tüm askeri personel, er alımı ve polis alımlarından ve daha fazlasından ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...