Advert
Advert
Advert

DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ “KURYENİZ VAR”

Zonguldak İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı vatandaşları son zamanlarda çoğalan telefon dolandırıcılarının yeni yöntemine karşı uyardı

  DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ “KURYENİZ VAR”
Bu içerik 1470 kez okundu.

 

  Zonguldak İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı vatandaşları son zamanlarda çoğalan telefon dolandırıcılarının yeni yöntemine karşı uyardı. Dolandırıcılar telefon ile arayarak ''Kuryenizi getirdim, yoksunuz kime bırakıyım'' gibi insanları telefonu kapattıktan sonra o numaraya geri dönüş sağlatıp yüklü faturalar ödeterek dolandırıyor.

 Arayan genellikle bir cep telefonu numarası oluyor. Daha sonra siz o telefonu geri aradığınızda ‘Kuryelerimizi bu numaradan arayamazsınız’ diye size telesekreteri bulunan 0888’li bir numara veriliyor. Burayı aradığınızda ise siz farkında olmadan 7 saniyede bir 25 TL ücret kesiliyor. Yaklaşık 2-3 dakika bekletildikten sonra o telefon kapanıyor. 7 saniyede 25 TL kesilen ücretler mevcut.

Metin Turanlı dolandırıcıların yeni yöntemi karşısında sosyal medya hesabından bu paylaşımla vatandaşlara uyarıda bulundu : ''Sözde UYANIKLARA KARŞI UYANIK OLUN! Dolandırıcılıkta yeni TREND!“Kuryenizi getirdim, yoksunuz; kime bırakayım.”Gibi söylemlerle insanımızı kandıran, DOLANDIRAN ve vatandaşı YÜKLÜ TELEFON FATURALARINA mahkum eden yeni ŞEBEKLER türemiş. Dikkat edelim.'' dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...