Advert
Advert

ÖĞRETMENLER ROBOT KODLAMAYI ÖĞRENDİ SIRA ÖĞRENCİLERDE

3 gün süren “Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi” programına Devrek, Çaycuma ve Gökçebey’den toplam 32 öğretmen katıldı.

ÖĞRETMENLER ROBOT KODLAMAYI ÖĞRENDİ SIRA ÖĞRENCİLERDE
Bu içerik 931 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi’nin hazırlamış olduğu ve BAKKA tarafından desteklenen yaklaşık 300 bin TL değerindeki “Simülatör, Robot Eğitimi ve Robotik Kodlama Laboratuvarı” projesi çerçevesinde gerçekleştirilen “Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi” tamamlandı.  3 gün süren“Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi”  programına Devrek, Çaycuma ve Gökçebey’den toplam 32 öğretmen katıldı.

300 BİN TL DEĞERİNDE SINIF

 Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan Robotik Kodlama kursunu ziyaret ederek kurs hakkında bilgiler aldı ve incelemelerde bulundu.  Robotik kodlama sınıfı ve öğretmelere verilen eğitim hakkında açıklama yapan Devrek Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesi Müdürü Turgay Kırgil; “ 2018 BAKKA destekli içinde 17 tablet, 17 laptop, 18 robot ve 18 yarışma robot seti bulunan Simülatör, Robot Eğitimi ve Robotik Kodlama Laboratuvarı ve Stem Sınıfımız toplam 300 bin TL’ye mal oldu.

ROBOTİK KODLAMA VE STEM MERKEZİ

  Çaycuma, Gökçebey ve Devrek’te görevli toplam 32 öğretmene 3 gün boyunca “Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi”  programı kapsamında robotik kodlama ve stem eğitimi verildi. Eğitim sonucunda tüm katılımcılara sertifika verilecektir. Amacımız okulumuzu robotik kodlama ve stem merkezi haline getirerek öğretmenlerin ve öğrencilerimizin hizmetine sunmaktır.” Dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ