Advert
Advert

15 BİN ÖĞRENCİYE MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMASI

Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından Zonguldak il genelinde "Ortaokul 5. ve 8. Sınıflarda Matematik ve Fen Bilimleri Araştırması" uygulandı.

15 BİN ÖĞRENCİYE MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ ARAŞTIRMASI
Bu içerik 697 kez okundu.

 

 Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından Zonguldak il genelinde  "Ortaokul 5. ve 8. Sınıflarda Matematik ve Fen Bilimleri Araştırması" uygulandı.

Zonguldak il genelinde ortaokul 5. ve 8. eğitim gören 15 bin öğrenciye uygulanan ‘Matematik ve Fen Bilimleri Araştırması’ hakkında bilgi veren Zonguldak İl Milli Eğitim Müdür VekiliMurat Kapıcı; "Bu araştırmanın amacı öğrencilerimize fen bilimleri ve matematik alanındaki başarılarının ölçülmesi ve başarıları hakkında karşılaştırmalı olarak bilgi verilmesinin yanı sıra öğrenme ve öğretme sürecinde etkili olan faktörlerden öğrenci ve öğretmen özellikleri, okul yönetimi bakış açısı, ailelerin katılımı hakkında süreç ve sonuç odaklı bütünlük ifade eden ve çocuklarımıza katkı sunacağını düşündüğümüz bir çalışmadır.

 Bu çalışma kapsamında bize destek olan Sayın Valimiz Erdoğan Bektaş´a ve Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme Merkezi birimine teşekkür ederiz" açıklamasında bulundu.

 Bakanlığın eylem planı doğrultusunda, Nisan 2019 tarihinde de  4., 7. ve 9. sınıf öğrencilerine yönelik olarak araştırmalar Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından uygulanmaya devam edecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ