Advert
Advert

“KENTİN SESİ” KENTİ BÜYÜLEDİ

Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Suat Ünal yönetimindeki “Kentin Sesi” korosu muhteşem bir konser verdi.

“KENTİN SESİ” KENTİ BÜYÜLEDİ
Bu içerik 537 kez okundu.

 

 Zonguldak Atatürk Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Suat Ünal yönetimindeki “Kentin Sesi” korosu muhteşem bir konser verdi. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan konser oldukça yoğun bir katılıma sahne oldu. Birçok izleyicinin merdivenlere oturmak zorunda kaldığı konser, katılan herkesten tam not aldı. Önder Küçükömer’in sunumlarını yaptığı konserde, koroya, bağlamalarda Bayram Yanık, Akif Memiş, Dursun Nazlı, nefesli çalgılarda Sercan Duran, klasik gitarda Ali Uludağ, ritim sazda Miraç Naz eşlik etti. Türk Halk Müziği’nin sevilen türkü, nefes ve deyişlerinin seslendirdiği konserde TRT sanatçıları Arslan Akyol’un kabak kemanesi, Emin Sancak’ın ise bas bağlamasıyla destek vermesi müzikal niteliğin çok daha yükseklere çıkmasını sağladı. Konser hep birlikte söylenen türkülerle dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşatırken, gösterilen yoğun ilgi, halkın kültür değerlerinin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılması için uğraş verenlere büyük ümit verdi.

 “KATILIM YARINLARADAİR BİZİ UMUTLANDIRDI”

 Pir Sultan Abdal’ın “Gelin canlar bir olalım” adlı muhteşem nefesiyle başlayan konser, solistlerle koronun art arda söylediği 17 türkünün ardından, anonim türkü “Pınar başından bulanır” ile son buldu. Konsere destek olan sponsorlara çiçek sunulmasının ardından kapanış konuşması yapan Şef Suat Ünal, “Kenti Sesi müzik topluluğu adına hepinize teşekkür ediyorum. Bu akşamki ilgi bizi yarınlara dair umutlandırdı. Umarım sonraki, daha sonraki konserde de bu salon bu kadar dolu olur. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Davetimizi kırmayarak Ankara’dan gelen TRT’nin çok değerli saz sanatçıları Arslan Akyol ve Emin Sancak’a ayrıca teşekkür ediyorum. Sevgili Arslan Akyol ağabeyimiz ‘Ne mutlu size. Zonguldak gibi küçük bir ilde birçok halk müziği topluluğunuz var. Ve her konserde salonu dolduran bir izleyiciniz var’ şeklinde bir ifade kullandı. Böyle bir kent için ciddi bir potansiyeliz. Bu anlamda bu sürecin içinde olan, bu deryaya bir damla da olsa katkı sunana hepinize ve herkese teşekkür ederim” dedi. Konser hep birlikte çekilen fotoğraflarla son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500