Advert
Advert

HALKIN GÖNLÜNDEKİ BAŞKAN: SATILMIŞ GEBEŞ

Çaydeğirmeni’nin başarılı belediye başkanı Satılmış Gebeş, 7’den 70’e bütün insanlarla kurduğu güzel ilişkilerle halkın gönlünde yer almasını bildi.

HALKIN GÖNLÜNDEKİ BAŞKAN: SATILMIŞ GEBEŞ
Bu içerik 1270 kez okundu.

 

     -Sercan KAPUSUZ-

    Türk siyaset tarihinde bazı siyasetçiler vardır sadece yaptığı projeleriyle anılır, bazıları insanlara olan samimiyetiyle ama bu ikisini harmanlayarak vatandaşına hizmet götürmeyi başaran ve yıllar geçmesine rağmen hala anılan siyasetçi sayısı çok azdır.

BAŞKAN GEBEŞ ŞİMDİDEN TARİHE GEÇTİ

    Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş yakın tarihimizin unutulmayacak ve halkın gönlünde hep var olan başkan olarak şimdiden tarihe geçti bile. Başkan Gebeş çoğu siyasetçinin yapamadığını nasıl mı yaptı?

PARTİSİNİN KURALINI AŞMAYI BAŞARDI

     Öncelikle Başkan Gebeş yaptığı başarılı projeleri ve çalışmalarıyla partisinin 3 dönem kuralını aştı ve partisinin tarihine geçerek Türk siyaset tarihinde başarılarıyla anılacak siyasetçiler arasına girdi. Başkan Gebeş Türk siyaset tarihinin başarılarıyla anılacak siyasetçilerinden birisi oldu ama bu başarılar onu tarihte canlı tutmaya yetmez. Onu halkın gönlündeki başkan yapan başarılarının yanında makam, mevki, koltuk için değil sadece hizmet için doğallığını ve samimiyetini kaybetmeden halkı için çalışması ve onları o samimi olan doğallığıyla kucaklamasıdır.

‘BAŞKAN GEBEŞ BİZDEN BİRİ’

     Başkan Gebeş seçildiği günden bu yana halkını yalnız bırakmadı onlardan hiçbir zaman kopmadı. Beklide bu kadar çok sevilmesinin sebeplerinden biriside halkın tabiriyle ‘Bizden biri bir başkan gibi değil de arkadaş, dost, evlat gibi’ olmasından gönüllerde taht kurup orda kalıcı oldu. Başkan Gebeş yolda yürürken çocuk görse durup onunla konuşur oynar, yaşlı bir teyze yada amca görse sanki uzun zamandır görmediği yakınıymış gibi elini öper sıkı sıkı sarılıp kucaklar, oturup onlarla hasret giderircesine konuşur.

YÜZDE 90 BAZILARI İÇİN ÜTOPYA

     Halkın onu geldiği günden beri sevdiğinin en güzel örneğini ise 2004 yerel seçimlerinden buyana artarak gelen seçim sonuçları açık ve seçik bir şekilde ortaya koymakta. Başkan Gebeş 2014 yerel seçimlerinde yüzde 79’luk bir oy oranıyla rekor kırmıştı. Önümüzdeki 31 Mart yerel seçimleri için Başkan Gebeş ‘Hedefim Yüzde 90 oy almak’ dedi. Bu sonuç bazı siyasetçiler için hayal hatta ütopya iken Başkan Gebeş için çok uzak değil.  Zonguldak’ta bunu başarabilecek tek başkan Satılmış Gebeş.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ