Advert
Advert

MANAVGAT İLE KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Devrek ve Antalya’nın Manavgat ilçesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

MANAVGAT İLE KARDEŞLİK PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bu içerik 533 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek ve Antalya’nın Manavgat ilçesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

 Antalya Tarım ve Orman Müdürlüğünün yürüttüğü ‘Gelin Kardeş Olalım’ projesi kapsamında, 18 ilçeye 18 kardeş şehir eşleşmeleri yapıldı. 39 il ve 65 ilçenin başvuru sahibi olduğu teklif çağrısı çerçevesinde Devrek,  Antalya’nın Manavgat ilçesi ile eşleşerek kardeş ilçe oldu.

‘Gelin Kardeş Olalım’ projesi kapsamında eşleşerek kardeş olan ilçeler arasında protokolün tamamlanması için yapılan imza töreni Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya AKP Milletvekili Kemal Çelik, Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim, Antalya İlçe Kaymakamları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının da katılımı ile Antalya’da gerçekleştirildi.

3 YIL SÜRECEK TARIM KARDEŞLİĞİ

 4 Şubat 2019 itibari ile başlayacak ve 3 yıl sürecek olan proje süresinde Antalyalı çiftçilerin tarımsal bilgi ve teknolojisinden yararlanarak ve Devrek için projeler sunulacak. 3 yıllık süre zarfında seracılıkta kullanılan yeni teknolojilerin, hastalıklarla mücadele yöntemlerinin yaygınlaştırılarak tarımsal üretim ve gelir seviyesinin yükseltileceğine değinen Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim;

ATIL DURUMDAKİ ARAZİLER EKONOMİYE KAZANDIRILACAK

“Antalya’da hayata geçirilen ‘Gelin Kardeş Olalım’ projesi kapsamında eşleşerek kardeş ilçe olduğumuz Manavgat ile protokol imzalayarak 3 yıl sürecek tarım kardeşliğini hayata gerçekleştirmiş bulunuyoruz.  İmzalanan bu proje ile Devrek’te ve ona bağlı köylerdeki atıl durumda bulunan arazilerimiz tarıma ve ekonomiye kazandırılacak. İlçe müdürlüğümüzün kontrolü altında bu atıl durumdaki arazilerde doğal yöntemler kullanılarak Devrekli çiftçimiz tarafından yetiştiriciliği yapılan ürünler köylü pazarımızda satışa sunularak tüketicinin daha sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesi sağlanacak. 3 yıl boyunca Devrekli çiftçilerimizin bilgi ve donanımlarını Antalya’da ve ilçemizde yapacağımız uygulamalı eğitimler ile geliştireceğiz. Köylerde önder çiftçilerimizin geliştirilmesi sağlanarak projenin sürekliliği ve başarısı hedeflerimiz arasında.

TANITIM VE GELİŞİME DESTEK

200 yıllık geçmişe dayanan Devrek Bastonumuzun ve yöresel ürünlerimizi işleyerek Türkiye’nin her yerine satışını gerçekleştiren Devrek Güneşi Kadınlar kooperatifimizin tanıtımını ve gelişimini sağlayacağız. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. İlgileri ve Destekleri için Antalya İl Tarım Müdürlüğüne, Antalya Ticaret Borsasına ve Devrek Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ederiz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ