Advert
Advert

“KODLA ZONGULDAK” DEVREK’TE TANITILDI

Devrek ve Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine yönelik, Devrek Atatürk Kültür Merkezi’nde “Kodla Zonguldak” projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıl

“KODLA ZONGULDAK” DEVREK’TE TANITILDI
Bu içerik 822 kez okundu.

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek ve Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine yönelik, Devrek Atatürk Kültür Merkezi’nde “Kodla Zonguldak” projesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

  Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı, Çaycuma Kaymakamı ve Devrek Kaymakam Vekili Serkan Keçeli, Gökçebey Kaymakamı Ökkeş Furkan Karakurt, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya, "Zonguldak Kodluyor" Projesi Koordinatör Yardımcısı Berna Başeğmez, Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Turan, Gökçebey İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş, ilçelerin Milli Eğitim Şube Müdürleri, Devrek  ve Gökçebeyde bulunan okulların anaokul, ilkokul,  ortaokul ve lise müdürleri ile Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Zonguldak Vali Yardımcısı Turgut Subaşı yaptı.

  Robotik-  Kodlama Projesi ile birlikte DYNED İngilizce Dil Eğitim Sisteminin de birlikte yürütüleceğinin altını çizen Zonguldak Vali Yardımcısı Sayın Turgut Subaşı konuşmasında projenin önemine değinerek; "Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır, eğer sahip olduğunuz bilgiyi teknolojiye çeviremiyorsanız, dünya ile rekabet etme şansınız da olamaz. İlçeler bazında bu projemize başlamış bulunmaktayız. Önceliğimiz 5 ve 6 sınıf öğrencileri. Bu sınıftaki öğrencilerimize temeli verirsek ileriki sınıflarda kendilerini geliştirmek için bir bilgi birikimine sahip olmuş olacaklar.

  Okul müdürlerimizden isteğimiz bilişim öğretmenlerinizi destekleyin elinizden geldiğince istek ve taleplerini karşılamaya çalışın ve gelişim süreçlerini takip edin. " şeklinde konuştu.

Kaymakam Keçeli’de proje ile ilgili yaptığı konuşmada; “Çağ değişiyor, bundan kırk yıl önce sadece okuma yazma bilmek ufak tefek matematik bilmek insanı diğerlerinden farklı kılmaya yetiyordu. On yıl öncesinde ise İngilizce bilmek farklı kılıyordu. Önümüzde görünen tablo teknolojide kim güçlüyse kim ona sahipse onun güçlü olacağı egemen olacağı bir yapıya doğru gidiyoruz. Yapay zekadan bahsediliyor bazı mesleklerin kalmayacağı robotlar vasıtasıyla yapılacağı. On yıl önce bilim kurgu filmlrinde gördüklerimiz beklide hayatımızın gerçekleri olacak.

  Eğitim camiyası ve devlet olarak bize düşün görev çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek. Ben bunu iki aşamaya göre ayırıyorum. İlki vatanına milletine faydalı dürüst ahlaklı insanlar olarak topluma yetiştirmek bu öncelikli hedefimiz. İkinci hedefimiz en iyi eğitimi verebilmek bunun adına önceliğimiz teknolojik olarak onların geri kalmalarını engellemek. Eskiden matematikse fen de sosyalde iyi olsun sınav kazansındı ama artık sınav kazanmaları belki onlara yetmeyecek. Teknolojide mutlaka ama mutaka kendini geliştiren yeni nesle ihtiyacımız olaçak. başkalarının fikirlerini kopyalayarak değil kendi fikirlerini ortaya koyabilen üretebilen bir nesle ihtiyacımız olacak. Bu işin en değerli kısmı olacak.

  Biz yöneticiler olarak diğer dersler kadar bilişim derslerine de o kadar önemsiyoruz. Bilişim öğretmenlerimizin her zaman yanındayız. Bu projeye ne kadar sahip çıkarsak çocuklarımız o kadar yaralanabilecekler. Geleceğin dünyasına çocuklarımızı hazırlıyorken gerekli donanımları onlara vermek zorundayız. onları ne kadar iyi geliştirirsek geleceğe o kadar güvenle bakacaklar. " dedi.

   Toplantı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Üçler Sarıkaya’nın yaptığı sunumla anaokulu, ilkokul,  ortaokul ve lise müdürleri ile Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine "Kodla Zonguldak" projesini tanıtımıyla devam etti. Toplantı sonrası idareci ve öğretmenlere proje ile ilgili tanıtım kitapçığı dağıtıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ