Advert
Advert

VALİ BEKTAŞ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 VALİ BEKTAŞ 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Bu içerik 332 kez okundu.

 

  Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

  Vali Bektaş’ın mesajı şöyle: “Ülkemizin Kurtuluş Savaşı’nda sergilediği mücadelede önemli bir rol oynayan ve bu şekilde tarihte onurla yerini alan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük değer verdiği Türk kadını; günümüze kadar devam eden süreçte pek çok hak ve özgürlüklere kavuşmuş, ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi alanda önemli konumlara gelerek ülkemizin gelişmesi ve kalkınması yolundaki çalışmalarına büyük katkı sağlamışlardır.

  Kadın, şefkati, hoşgörüsü, fedakârlığı, tükenmeyen sevgisi ve üretkenliği ile ailenin ve toplumun temel direğidir. Kadınlarımızın yaşamları süresince sergiledikleri temeli özveri, sorumluluk ve fedakarlığa dayalı yaşam tarzı milletimizin her zaman beğeni ve takdirini kazanmıştır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz, gelişmiş ülkelerle yarışacak eğitimli, bilinçli, araştıran, sorgulayan nesillere sahip olmak en başta onları yetiştirecek olan kadınlarımıza erkeklerle birlikte vereceğimiz fırsat eşitliği ile mümkündür.

Üretken ve yaratıcı doğalarıyla ülkemizin ekonomik kalkınmasında da büyük katkıları olan kadınlarımızın toplumsal gelişme ve kalkınma yolunda önemli çalışmalar yaptıklarını görmek bizlerde büyük bir mutluluk, heyecan ve memnuniyet yaratmaktadır.

  Unutulmamalıdır ki kadınlarımızın yaşantımızın her safhasında görev almaları, ülkemizin gelişmesi ve geleceğinin şekillendirilmesi yönündeki çalışmalarda etkin rol üstlenmeleri ülkemizi dünyada daha güçlü bir konuma getirecek olup; Devletimiz de her zaman kadınlarımızın sosyal ihtiyaç ve beklentilerinde yanlarında olacak onların hak ve özgürlüklerinin daha da ileriye götürülmesine yönelik çalışmalara önem ve öncelik verecektir.

  Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma mücadelesinin başlangıcı olarak kabul edilen ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ de kadın haklarının hatırlatılması, tartışılması ve sorunlarına çözüm aranması için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

  Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ