Advert
Advert
Advert

Bu içerik 226 kez okundu.

   

     Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle yayımladığı mesajda “ İstiklal Marşı’mızın kabulünün 98.yıl dönümünü kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu destanı yazdıran tüm şehitlerimizi ve İstiklal mücadelemizi destansı ifadelerle kaleme alarak ölümsüzleştiren Mehmet Akif Ersoy'u minnet, şükran ve rahmetle anıyorum." dedi.

    Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nda Türk milletinin neden savaştığını, neye inandığını anlatmıştır. Çanakkale Savaşı’nı yazdığı bir şiirle anlatan Mehmet Akif, Kurtuluş Savaşı’na da İstiklal Marşı’mızı hediye etmiştir.

    Bayrağımızı ve istiklalimizi ebedileştiren İstiklal Marşı, milletimizin tarihini, ruhunu ve ideallerini yansıtan hiçbir zaman ölmeyecek ve mütemadiyen yaşayacak olan bir değerdir.

    Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98’nci yıl dönümünü kutlamanın onuru ve mutluluğunu yaşarken, Milli Mücadelenin Büyük Önderi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün milli mücadele kahramanlarımızı şükran ve minnetle bir kez daha anıyorum.

Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi “Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın”dedi.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
YAZAR İBRAHİM TIĞ, DEDESİNİN İSTİKLAL MADALYASINI 99 YIL SONRA ALDI
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...
DÜŞEŞ GELDİ, MUHTEŞEM GİDİYOR!...