Advert
Advert

BOZKURT: BELEDİYECİLİK BİLGİ, BİRİKİM VE TECRÜBE İSTER

Bozkurt, kahvaltıda yatırım ve projelerini anlattı

BOZKURT: BELEDİYECİLİK BİLGİ, BİRİKİM VE TECRÜBE İSTER
Bu içerik 1687 kez okundu.

 

     -Sercan KAPUSUZ-

      Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, Devrek Öğretmenevi’nde basın toplantısı düzenleyerek projelerini anlattı.

     Kette yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, “30 Yıllık Belediyecilik Tecrübesiyle Çetin Bozkurt Söz Veriyor” sloganıyla yapacağı yatırımları ve projelerini açıkladı.

     Projelerini sosyal ve ekonomik projeler olduğunu ifade eden Bozkurt, “Tek istediğim halkımızın rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamlarının sürdürebilmesidir.” dedi.

     Amaçlarının üretici ve insan odaklı bir belediyecilik olduğuna dikkat çeken Bozkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Üretim hepimizin desteğiyle olabilir. Üretim olduğu zaman ekonomimiz refah bir seviyeye ulaşır. Devrek’in bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Temel amacımız üretici bir belediyeciliktir. Bunun için elimizdeng elen çabayı göstereceğiz. Projelerimizle de halkımızın ufkunu açıcağız. Halkımızdan aldığımızı halkımıza vereceğiz. Belediyeyi halkımızla birlikte yöneteceğiz. Belediyecilik, bilgi, birikim ve tecrübe ister. Kısacası yürek ister.”

TÜM İŞÇİMİZİ, MEMURUMUZU KISACASI HALKIMIZI KUCAKLAYACAĞIZ

    Devrek’te bir takım kişilerin, rakiplerinin kasıtlı olarak Çetin Bozkurt seçilirse “maaşları ödeyemeyecek, işçilerin yerini değiştirecek, işten atacak, iktidar belediyesi olmayınca halka hizmet yapamaz” gibi dedikoduların ortaya atıldığına dikkati çeken Bozkurt, “Bu dedikodular birilerinin koltuklarının kaybettiğine, bittiklerinin işaretidir. Ben belediyenin içinden gelen bir insanım, 30 yıl Devrek Belediyesinin çeşitli birimlerinde çalıştım. 15 yıldır belediye iktidar partisinde. Çıksınlar söylesinler iktidar olarak, Devrek Belediyesine karşılıksız 1 lira gelmiş midir?, Gelmemiştir. Gelen bütün yardımlar İller Bankasından belediyelere düşen paydır. Belediyeyi aldığımızda kimsenin işi, aşıyla oynamayacağız, çünkü biz insan odaklı, emekten yana bir belediyecilik anlayışı sergilemek için geliyoruz. Kimsenin ekmeğiyle oynayacak kadar alçak bir adam değilim. Kisi kendinden bilir aslını. Biz insanımızın, çalışanımızın değil ekmeğini almak, ekmeğini vereceğiz. Kısacası tüm işçimizi, memurumuzu, halkımızı kucaklayacağız, bunun için geliyoruz. Halkımız, birilerinin bizim için kasıtlı olarak çıkardığı karalamalara, dedikodulara itibar etmiyor zaten.”

ÇAYCUMA BELEDİYESİ İKTİDARIN BELEDİYESİ Mİ?

      “Belediye iktidar partili olmazsa Ankara’dan para alamaz” yalanlarının arkasına sığınanların olduğuna değinen Çetin Bozkurt, “Efendim, biz iktidar olursak Ankara’dan para gelmezmiş, yatırım ve halkımız için projeler yapamazmışız. Geçin bunları geçin, bunlar kaybedişin son çırpınışlarıdır.  Hemen yanıbaşımızda Çaycuma Belediyesi var, CHP’li bir belediye. Gidin bakın Çaycuma’ya çehresi değişmiş mi?, Çaycuma eskisi gibi mi?, onlarla gurur duyuyoruz. Belediyecilik, tecrübe ister, deneyim ister, birikim isten. Bunlar da bizde var, bütün bu özelliklerimi halkımın yararına kullanarak Devrek’i modern bir şehir yapacağız. Buna söz veriyorum. Hiç duydunuz mu Çaycuma Belediyesi’nin işçisinin memurunun maaşlarını ödeyemediğini?, Takır takır ödüyor, biz de ödeyeceğiz. Hiçbir kimsenin bundan şüphesi olmasın.” Diye konuştu.

    Bozkurt’un toplantısına CHP Devrek İlçe Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri ve Belediye Meclisi Adayları da katıldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ