Advert
Advert

BOZKURT: GAZİLERİMİZ BİZİM İÇİN KUTSAL BİR EMANETTİR

bozkurt: Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümünde gazilerimizle bir araya geldi.

BOZKURT: GAZİLERİMİZ BİZİM İÇİN KUTSAL BİR EMANETTİR
Bu içerik 760 kez okundu.

 

    Yasemin ALTUN-

    18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıldönümü nedeniyle Devrekli Gazilerle bir araya gelen CHP Devrek Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, Çanakkale Zaferi'nin de Kurtuluş Savaşı'nın da bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu mücadele ile kazanıldığını, ifade etti.

     Bozkurt, Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünü dolayısıyla Devrekli gazilerle bir araya geldi. Gazilerin ve vatandaşların zafer gününü kutlayan Bozkurt, Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünü bir kez daha gururla, mutlulukla kutladıklarını, belirtti.  Çanakkale'de düşman kuvvetlerine dur diyerek tarihe 'Çanakkale Geçilmez' kaydını düşenlerin sadece Türkiye topraklarının işgalini, dünya savaşının seyrini değiştirmekle kalmadıklarını ifade eden Bozkurt, 1919'da Samsun'a çıkışın, Kurtuluş Savaşı ile dalga dalga yayılacak bağımsızlık ve özgürlük rüzgarının, büyük taarruzun ve Cumhuriyetin ilanının da müjdecisi, habercisi olduğunu kaydetti. Etnik köken ile inanç farklılığı gözetmeden kenetlenen, çok güç koşullarda canları ve kanları pahasına 'Çanakkale Geçilmez' dedirten şehitler ile kahraman gazilerin dosta, düşmana, birlik halinde bağımsızlığın da, özgürlüğün de kazanılıp, korunacağını gösterdiklerini belirten bozkurt, konuşmasına şöyle devam etti: “Çanakkale Zaferi de Kurtuluş Savaşı da bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu mücadele ile kazanıldı. Bu gerçeğin günümüzde de yaşamsal önemde olduğunu biliyoruz. Bu inançla Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümünde Mustafa Kemal ile şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyor, Çanakkale Deniz Savaşlarıyla, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü törenine katılanlara sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

GAZİLERİMİZ BİZE EMANET

   Devrek Belediyesinin gazi ve şehit yakınlarına sahip çıkmaması ve onlara karşı ilgisizliği nedeniyle kapanan kapanan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Devrek Şubesi’nin yeniden açılacağını ifade eden Çetin Bozkurt, “Gaziler ve şehit yakınlarıyla olmanın bahtiyarlığını yaşadıklarını” söyledi.

    Bozkurt, “Yerel iktidarımızda bunların sahip çıkmadığı için kapanan Muharip Gaziler Derneği’nin Devrek Şubesini açacağız. Belediye olarak gazilerimizin, şehitlerimizin bu derneğinin bütün her şeyini biz üstleneceğiz. Şehitlerimiz yılda bir iki kez değil tüm zamanlarını bu derneklerinde geçirebilecekler. O derneği yaşatmak bizim görevimiz olacaktır. Bu gün yaşıyorsak bu güzel ülkede, şehitlerimizin yüzüsuyu hürmetine ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla yaşıyoruz. Gazilerimiz, şehitlerimiz, şehit ailelerimiz bizim için kutsal bir emanettir.  Bu anlamlı günde ülkemizin kurucusu büyük Önderimiz Mustafa Kemal olmak üzere yakın silah arkadaşları, İstiklal Savaşı, Doğu, Güneydoğu, Kıbrıs, Kore, Afrin şehitlerimizi saygı ve şükranlarımla anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.”dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ