Advert
Advert

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EREĞLİ'DE HALKA SESLENDİ

Ereğli’de miting düzenleyen AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ERDEMİR’e yapılan yeni yatırımlarla bin kişilik istihdam için çalışma başlatıldığını açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EREĞLİ'DE HALKA SESLENDİ
Bu içerik 388 kez okundu.

 

  Ereğli’de miting düzenleyen AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ERDEMİR’e yapılan yeni yatırımlarla bin kişilik istihdam için çalışma başlatıldığını açıkladı.

  Tersaneler Bölgesi’nde de destek sözü veren Erdoğan, “Ereğli tersaneler bölgesinde mendirek ve limanı inşa ettik. Tersaneleri yeniden Türkiye’nin en iyi tersaneleri haline getirmek için elimizden gelen desteği sağlayacağız. Bir müjde veriyorum. Burada bir demir çelik fabrikamız var. Fabrikamız 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldı. Bu yatırımla fabrikamızın yatırım kapasitesi artacak ve Ereğli’den bin kardeşimize istihdam alanı açılacak.

   Savunma sanayinde Ereğli’de kendi zırhlarımızı üreteceğiz. Yeni bir garvanizleme tesisi inşa edildi, deneme üretimleri başladı ve önümüzdeki ayda açılacak. Bunları belediye yapmayacak, bunları biz yapacağız. Belediyemizle de burasının alt yapısı noktasında dayanışma içerisinde olacağız. Önümüzdeki dönemde fabrikamızın ilçemize ve şehrimize yapacağı katkıların artacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

  FİLYOS LİMANI 150 YILLIK BİR PROJE

  Fisyos Limanı’nın alt yapı çalışmalarının 2020’de tamamlanacağını, 2021 de liman üst yapı çalışmalarına başlanacağını ve bu çalışmalarında 2023’de tamamlanarak limanın 2023 yılında hizmete gireceğini açıklayan, Filyos Limanı’nın bölge ve Türkiye için önemine de değinen Erdoğan, “Ülkemizin 150 yıllık projesi olan Filyos Limanı alt yapı inşaatı8nda yarıya geldik. Filyos Liman Projesi ile Batı Karadeniz’de kuzey güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verecek olan bir liman kompleksi hayata geçirilecek. Burası Zonguldak ile birlikte Karabük ve Bartın başta olmak üzere tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi haline gelecektir. Karadeniz’in çıkış kapısı olacak olan Filyos Limanı, Marmara Limanı’nın ve boğazların yükünü de hafifletecektir. Karadeniz ticaretinde yeni bir dönem başlatacak olan Filyos Limanı’nın inşaatını önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına ise 2021 yılında başlayıp, 2023 yılında bitirerek hizmete sunacağız. Bölgede gerçekleştirmeyi planladığımız bir diğer projesi ise liman demiryolları projesidir. Karasu hattının etüt çalışmaları sürüyor. Ereğli’nin tersanelerini yeniden bölgenin ve ülkenin en iyi tersanelerinden olması için gerekli olan desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

  2 YIL İÇERİSİNDE TAMALACAK

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı bir türlü tamamlanamayan ve 1974 yılından bu yana yapılması beklenen Zonguldak-Ereğli ve Ereğli-Devrek Karayollarını’nın tamamlanacağı tarihi açıkladı. Yılan hikayesine dönen ve adı ‘Aşkımız Ereğli-Devrek yolu gibi hiç bitmesin’ sözüne de konu olan yolların 2 yıl içerisinde tamamlanacağını belirten Erdoğan, “Alaplı-Ereğli bölünmüş yolunu tamamladık. Maliyeti 1.5 katrilyon TL olan Zonguldak-Ereğli Karayolu’nun ve 757 Milyon TL olan Ereğli-Devrek Yolu’nun kalan kesimlerini 2 yıl içerisinde tamamlayıp hizmetinize sunuyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ