Advert
Advert

CEVİZ UZMANI BAYRAK DEVREKLİ ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

Ceviz araştırmacısı ve uzamanı Selami Bayrak Devrekli çiftçilerle bir araya geldi.

CEVİZ UZMANI BAYRAK DEVREKLİ ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU
Bu içerik 590 kez okundu.

 

   -Sercan KAPUSUZ-

   Ceviz araştırmacısı ve uzamanı Selami Bayrak Devrekli çiftçilerle bir araya geldi. Devrekli çiftçilerin tarımda ve meyvecilikte daha iyi sonuçlar elde edebilmesi için Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışan Devrek Ziraat Odası, çiftçilerin ceviz ağacı yetiştiriciliği konusunda bilgi eksikliğini ve yanlışlarının düzeltilmesi adına ceviz araştırmacısı ve uzmanı Selami Bayrak’ı Devrek’e davet etti.

  Yapılan davet üzerine Devrek’ gelen ceviz araştırmacısı ve uzamanı Selami Bayrak Devrek Belediyesi Nikah salonunda düzenlen seminerde yaptığı konuşmasında çiftçilere cevizle ilgili tecrübelerini, ceviz yetiştiriciliği hakkında yapılan hatalar ve yeni teknikler hakkında teorik bilgileri anlattı.

  Bayrak, ceviz ile ilgili anlattığı teorik bilgilerin çiftçiler tarafından unutulmaması ve pratikte nasıl yapıldığını göstermek için daha önceden Devrek’te kendisinin kurmuş olduğu Osman Erenoğlu'na ait ceviz bahçesinde uygulamalı olarak; ceviz çeşitleri, budama, aşılama, çeşitli yaşlardaki ağaçlarda budama tekniklerini gösterdi. Meyve ağaçlarında aşılama çeşitleri ve önemini de anlatıp uyguladıktan sonra çiftçilerin sorularını yanıtladı.

   İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Devrek Ziraat Odasından yapılan ortak açıklamada; “ Devrekli çiftçilerimiz adına ulaşım desteğinde bize yardımcı olan Çaydeğirmeni Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dendi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ