Advert
Advert

GMİS GENEL BAŞKANLIĞINA HAKAN YEŞİL SEÇİLDİ

 GMİS GENEL BAŞKANLIĞINA HAKAN YEŞİL SEÇİLDİ
Bu içerik 626 kez okundu.

 

     Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) 11’inci Olağan Genel Kurulu, 24 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerle tamamlandı.

    Seçimlerde Yönetim Kurulu asil ve yedek, denetim kurulu asil ve yedek, disiplin kurulu asil ve yedek seçimleri ile Türk-İş Üst Kurul Delegelerinin seçimleri yapıldı.

    262 delegenin oy kullandığı seçimlerde; Genel Başkanlıkta Hakan Yeşil 220 oy alarak GMİS’in yeni Genel Başkanı oldu. Tekrar Genel Başkanlığa aday olan Ahmet Demirci ise 38 oy aldı.  Genel Başkan Yardımcılığına tek aday olan İsa Mutlu 241 oyla seçildi. Genel Sekreterliğe tek aday olan Hüseyin Kolçak 239 oyla seçildi. Genel Mali Sekreterliğe Volkan Yıldız 220 oyla seçilirken, Serkant Bayrak 39 oy aldı. Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreterliğine Tayfun Demir 225 oyla seçilirken, tekrar aday olan Kahraman Kabasakal 32 oy aldı. Genel Kurulda Sendikanın Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Türk-İş Üst Kurul Delegelerinin seçimleri de yapıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından Ahmet Demirci, Yeni seçilen yönetimi kutladı.

    GMİS’in yeni Genel Başkanı Hakan Yeşil, yaptığı teşekkür konuşmasında “Genel Kurulumuz hepimize hayırlı olsun. Uzun soluklu bir yarıştı. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizler, hep beraber inandık ve sonuca hep beraber vardık. Bundan sonra yapacağımız işler belli, durmak yok. Ahmet Başkan ve yönetimine teşekkür ediyoruz. Onların bıraktığı yerden sonuna kadar ekibimizle beraber hazırız ve hep beraber mücadele edeceğiz. Hepinize teşekkür ederiz”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ