Advert
Advert

DEVREK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET

DEVREK MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET
Bu içerik 644 kez okundu.

 

    Devrek Mesleki eğitim Merkezi Öğrencileri yaşlılar haftasında Devrek Huzur Evine anlamlı ziyaretlerde bulundu. Erkek ve Bayan Kuaförlüğü meslek alanında eğitim gören usta adayları yaşlılarımızın saç kesimi gibi kişisel bakımlarını yaparken, Hasta ve Yaşlı Bakımı Hizmetleri Alanı öğrencileri çeşitli hediyeler sunarak onların her zaman yanlarında olduklarını gösterdiler.

    Yaşlı insanlarımızın kendilerini yalnız hissetmemelerini ve bir nebze de olsa mutlu olmalarını sağlamaktı diyen Okul Müdür Yardımcısı Hasan UZUNKAVAK ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir. Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız.

    Yaşlılarımızla onların deneyim ve birikimlerini paylaşmalı, onların yaşama etkin bir biçimde katılmalarına  imkân sağlamalı, toplum için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını ve yaşama sevinçlerini kaybetmemelerini sağlamalıyız. Bu, toplumumuzun saygın bireyleri olan yaşlılarımıza karşı ortak sorumluluğumuzdur. 

   Öğrencilerimiz açısından bu ziyaretin amacı ise yaşlı insanlarımızın belirli bir günde değil her zaman hatırlanması ve bu insanlarımıza her zaman yardım edilmesi gerektiğinin bilincini oluşturmaktı. Öğrencilerimiz, saygı, vefa, yardımseverlik duygularını geliştirerek mutlu, gururlu ve vefalı bir birey olmanın onurunu bu anlamlı ziyaret esnasında yaşamış oldular” dedi.,

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ