Advert
Advert

KANTARCI: BU NEYİN TELAŞI

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Filyos’ta bir holdingin kurmayı planladığı bir demir-çelik tesisi için yapılacak toplantıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Seçimlere iki gün kala, ilçe belediye başkanı dahil hiçbir kamu görevlisine davetiye g

KANTARCI: BU NEYİN TELAŞI
Bu içerik 592 kez okundu.

 

  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı Filyos’ta bir holdingin kurmayı planladığı bir demir-çelik tesisi için yapılacak toplantıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Seçimlere iki gün kala, ilçe belediye başkanı dahil hiçbir kamu görevlisine davetiye gönderilmeden böyle bir toplantının yapılıyor olması hangi telaşın ürünüdür, bilemiyorum” dedi.

  Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Tosyalı Holding’in Filyos’a kurmayı planladığı demir-çelik tesisi için Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ın katılımıyla yapacağı tanıtım toplantısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kantarcı değerlendirmesinde, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının devlet memuru niteliğindeki iki üst düzey yöneticisinin, bir yatırımcı firmanın kurmayı planladığı demir-çelik tesisinin tanıtım toplantısı için Filyos’a geleceği açıklandı. Seçimlere iki gün kala, ilçe belediye başkanı dahil hiçbir kamu görevlisine davetiye gönderilmeden böyle bir toplantının yapılıyor olması hangi telaşın ürünüdür, bilemiyorum. Korkum odur ki,  Filyos Vadisi Projesi bütüncül şekilde ele alınmıyor, siyasetin günlük çıkarlarına kurban ediliyor. Bu yaklaşımın yalnızca bölgemiz için değil, tüm ülke için zararlı sonuçlu alacağı çok açıktır. Özel bir firmanın yatırımını tanıtmak için yapacağı toplantının, Filyos Belediyesince apar topar organize ediliyor olması bu endişelerimin hiç de yersiz olmadığını ortaya koymaktadır” dedi.

  GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUM

  Filyos Vadisi’nin yalnızca bölge değil ülke için çok önemli bir doğa parçası olduğunu da söyleyen Kantarcı, “Filyos Projesi kapsamında geliştirilecek yatırımlar, oraya çizilen projeksiyon çok yakından takip ettiğim bir konudur. Ben burada bacası tüten, yeni bir kirlilik kaynağı olarak Filyos’un eşsiz doğasını, ekosistemini tahrip edecek yatırımlar istemediğimi defalarca söyledim. Önceki dönem Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Faruk Özlü’nün verdiği yeşil, yenilikçi ve yerli yatırım sözünü son derece önemli bulduğumu, bunu bir devlet garantisi olarak gördüğümü her fırsatta dile getirdim. Söz konusu yatırım konusunda da aynı şeyleri düşünüyorum. Çevresel etkilerinin nasıl giderileceği iyi düşünülmüş, en aza indirmek için önlemleri alınmış tüm yatırımları sonuna kadar destekliyorum. İnsanların işsizliğini dayatıp, bölgemizde ikinci bir Çatalağzı yaratacak girişimleri onaylamam mümkün değildir. Açıklanacak yatırımın bu kıstaslara uygun olması en büyük dileğimdir” diyerek değerlendirmelerini bitirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ