Advert
Advert

DEVREK’TE, 15 YILLIK ÖZLEM BİTTİ

31 Mart Yerel Seçimlerinde Devrek Belediye Başkanlığını kazanan CHP’lilerin 15 yıllık özlemi bugün sona erdi.

DEVREK’TE, 15 YILLIK ÖZLEM BİTTİ
Bu içerik 3374 kez okundu.

 

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  31 Mart Yerel Seçimlerinde Devrek Belediye Başkanlığını kazanan CHP’lilerin 15 yıllık özlemi bugün sona erdi.

  Devrek Belediye Başkanlığını kazanan Çetin Bozkurt, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 15 yıllık özlemini Devrek Belediye Başkanlığı’nı kazanarak giderdik, tarihe not düştük. Allah’ın izniyle tüm halkımızı kucaklayacağız, hiçbir hizmet ayrımı yapmadan tüm halkımızın başkanı olacağız” dedi.

  MAZBATALARINI ALDILAR

  Başkan Çetin Bozkurt ve CHP’li Belediye Meclisi Üyeleri bugün Cuma namazı sonrasında İlçe Seçim Kurulu’na giderek mazbatalarını aldılar. Daha sonra Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtına giden Başkan Bozkurt, Meclis Üyeleri ve CHP’liler burada anıta çelenk koyarak, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşını okudular.

   BELEDİYE BAŞKANI SIFATIYLA İLK KONUŞMA

  Başkan Çetin Bozkurt belediye binasına önünde Devrek Belediye Başkanı sıfatıyla yaptığı ilk konuşmasında;  “Evet zor bir seçimdi, ama sizler bu seçimi kolaya çevirdiniz. Bana sahip çıktınız bize sahip çıktınız Allah hepinizden razı olsun. Daha ilk günden bili birikim ve tecrübeye evet dediğinizi gördük. Sahada gezerken her dakika her saniye bana bunu hissettirdiğiniz için 18 Aralık’tan bugüne kadar beni taşıdığınız için size şükranlarımı borçluyum.  Bende 5 sene boyunca bu Devrek’i sırtımda taşıyacağım, bunun sözünü veriyorum size.

   1990 SENESİNDEKİ HEYECAN HALA VAR

   İnanın hiç ama hiç belediyeden ayrılmamışım. Sanki senelik izne ayrılmışım, senelik iznim bitmiş geri dönüyorum. Aynı heyecanı 1990 senesinde şu giriş kapısında otobüs bileti satarkenki taşıdığım heyecanı bugünde hissediyorum inşallah bu heyecanımız isteğimiz katlanarak gelir artar ve Devrek eski güzel, güneşli,  yeşil Devrek olduğu günlere geri döner.

   SİZLERDE BANA SÖZ VERİN

 Şimdi sizlere bir söz vereceğim. Bana güvenen insanları mahcup etmeyeceğim Çetin Bozkurt sözü. Şimdi sizlerde bana yardım edeceğinize söz verin. Hep beraber Devrek’i eski günlerine kavuşturalım. Beni hiç yalnız bırakmadınız, bırakmayacağınıza da güvenim tam. Şimdi gidelim belediyeyi devralalım, şimdi devralma zamanı.”dedi.

  Başkan Çetin Bozkurt ve beraberindekiler önceki başkan Mustafa Semerci’ye teşekkür plaketi ve çiçek takdim ederek başkanlık görevini devralarak başkanlık görevine resmen başlamış oldu.

 Başkan Çetin Bozkurt, daha sonra makamda tebrikleri kabul ederek vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, vatandaşlardan kutlama için çiçek göndermemelerini rica ederek LÖSEV’e bağışta bulunmalarını istedi.   “Hesap adı: LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı. Banka / Şube kodu: Ziraat  Bankası / Ankara G.O.P Şube Kodu 2211. Hesap numarası: 3458518-5047 İBAN TR790001002211034585185047”

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) en son 2004 yılında Hasan Kıycıoğlu ile seçimlere girmiş ve AKP Adayı Özcan Ulupınar karşısında yüzde 32.42 oy oranıyla seçimi kaybetmişti. Ulupınar ise yüzde 56.28 oranında oy almıştı.

   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Murat Abatlı     0000-00-00 Önüne Anket şirketlerinden veri gelen zat-ı muhterem’e selam olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ