Advert
Advert

KANTARCI: HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ SAĞLANMALIDIR

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, ülkede hukukun tartışmalı bir alan olduğuna işaret ederek, “Hiç de sürdürülebilir olmayan ve yarınlarımız için açık tehdit oluşturan bu durumdan kurtulmak için

KANTARCI: HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ SAĞLANMALIDIR
Bu içerik 369 kez okundu.

 

    Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Kantarcı açıklamasında, “Avukatların tüm ülkede bir çatı altında toplanmasının ilk adımının atıldığı 5 Nisan günü, 1958’den beri, ülkemizde, ‘Avukatlar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Vatandaşların hak ve özgürlüklerinin savunulup, demokratik haklarının korunmasında tartışmasız bir yere sahip olan avukatlar, tüm ülkelerde, hukukun üstünlüğünün sağlanmasında büyük rol oynar. Bir hukuk insanı olarak demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin güvencesi de olan avukatlar hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarıdır. İnsanları savunma göreviyle yükümlendirilmiş avukatlar, vatandaş-devlet ilişkilerinin doğru bir şekilde yürümesi, birey devlet arasındaki dengenin kurulması açısından da önemli bir görev yapmaktadırlar” dedi.

HUKUKA OLAN GÜVEN CİDDİ ŞEKİLDE AZALDI

    Kantarcı açıklamasını, “Hukuk ülkemizin en tartışmalı alanlarından biridir. Halkımızda ne yazık ki hukuka olan güven ciddi şekilde azalmıştır. İçinde yaşadığımız günler hukuksuzlukların giderek arttığı, hukukunsa istisna olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Adaletin haklıdan değil güçlüden yana olduğu şeklindeki genel kanı, toplumda, var olan anlaşmazlıkların hukuk dışı yollarla çözme eğiliminin artmasına neden olmaktadır. Hiç de sürdürülebilir olmayan ve yarınlarımız için açık tehdit oluşturan bu durumdan acilen kurtulmalı, hukukun üstünlüğünü sağlamaya yönelik adımlar vakit kaybetmeden atılmalıdır.  Bu duygularla tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor, savunma hakkı gibi kutsal bir hizmeti yerine getiren avukatlık mesleğinin, hukuk sistemi içinde hak ettiği saygın yere erişmesini diliyor, tümüne saygılar sunuyorum” diyerek tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ
“TOMBULACIK HALİME” TÜRKÜMÜZÜN DEVREK’E AİT OLDUĞU TESCİLLENDİ